עובדי חיפה כימיקלים: "למה איתנו אין לך זמן להיפגש?"

עובדי המפעל, שעומד בפני סגירה בעקבות החלטת בית המשפט נגד מיכל האמוניה, הפגינו מול הכנסת ופנו לראש הממשלה נתניהו שיסייע. צפו

עובדים מפעל "כימיקלים חיפה" במחאה בכנסת
עובדי מפעל חיפה כימיקלים שעומד בפני סגירה בעקבות החלטת ביהמ"ש להשבית את מיכל האמוניה, יוצאים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ודורשים ממנו להיפגש עימם למציאת פתרון - כפי שנפגש בסוף השבוע עם עובדי רשות השידור. העובדים הפגינו היום (שני) מחוץ לכנסת במחאה על הכוונה לפטרם. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת גבריאל שוקרון (35) שעובד במפעל טוען כי העובדים לא יעצרו את המחאה עד שיימצא להם פתרון. "אני קורא לביבי נתניהו לפגוש אותנו", אומר שוקרון. "אתה חייב לתת לנו פתרון. יש לנו ילדים לפרנס, יש לי משפחה לתת להם מה לאכול לפני ערב חג הפסח". "תפגוש אותנו כמו שאתה נפגש עם עובדי רשות השידור", הוסיף שוקרון. "אותי לא מעניין, אני רוצה לפרנס את המשפחה בכבוד. 1,500 משפחות הולכות הביתה. אתה היחיד שיכול לתת פתרון. אנחנו פה בכנסת ואנחנו לא נזוז מפה עד שתפתור לנו את הבעיה. אתה מחויב לנו".
ולדימיר מוחה מול הכנסת
ולדימיר מוחה מול הכנסת
מיכאל, תושב דימונה, עובד כבר 23 במפעל בדרום והיה ממקימיו. "ב- 94 רבין חנך את המפעל הזה וב-2017 ביבי נתניהו הולך להרוס אותו", מדגיש מיכאל. "במיוחד שאנחנו, אנשי דימונה, בחרנו בביבי נתניהו. אני מבקש מאדון ראש הממשלה שיתייחס אלינו בהתאם. שלא יסגור לנו את הפרנסה שלנו". לזמי בן 51 עובד גם הוא 23 שנים במפעל חיפה כימיקלים בדרום. "אני רוצה להעיר את ראש הממשלה ואת שר האוצר שישבו כמה דקות ושיפתרו לנו את הבעיה", הוא טוען. אריק עובד כבר 4 שנים במפעל בדרום. גם הוא מבקש מנתניהו למצוא פתרון לו ולחבריו. "מגיע לנו פתרון", הוא אומר. "אנחנו לא פוליטיקאים. בחרנו בכם, בבקשה תעשו את העבודה שלכם היום. זה כל מה שאנחנו מבקשים - להמשיך לעבוד".
מיכאל מפגין: ''נתניהו יהרוס את המפעל''
מיכאל מפגין: ''נתניהו יהרוס את המפעל''
דוד עובד 18 שנה בחיפה כימיקלים בדרום ויש לו שלושה ילדים לפרנס. "נמאס לנו ממאבקי כוח האלה בין הממשלה להנהלה", הוא מצהיר. "אנחנו רוצים להתפרנס כבוד". ולדמיר שעובד בחיפה כימיקלים בדרום כבר 10 שנים מספר שיש לו שני בנים, אחד מהם נכה צה"ל. "לא יהיה לו מה לאכול בחג הקרוב, לא נותנים לנו לעבוד", הוא אומר. "יש לנו רצון וכוח והמדינה לא נותנת לנו לעבוד".