בשורה לנהגים: מחיר הדלק ירד ב-6 אגורות

המחיר המירבי לליטר בנזין 95 בחודש נובמבר יעמוד על 6.12 שקלים, ובשירות מלא - 6.33. השינוי יחל בחצות הלילה שבין יום חמישי לשישי. זאת, לאחר שבחודש שעבר עלה המחיר ב-12 אגורות

תחנת דלק
תחנת דלק | צילום: Photos/ASAP Creative

מחיר הדלק ירד בשש אגורות בחצות הלילה שבין חמישי לשישי, ויעמוד על 6.12 שקלים לליטר בנזין בשירות עצמי. בשירות מלא המחיר יעמוד על 6.33 שקלים. זאת, לאחר בחודש שעבר עלה המחיר ב-12 אגורות.

העלייה במחירי הדלק בחודש שעבר הגיעה יום לאחר שבפעם השלישית השנה ורגע לפני ראש השנה, הודיעה רשות המים על התייקרות של 4% בתעריף לצרכנים. מיוני 2018 עד ינואר 2019 עלה המחיר למשק בן ארבע נפשות מ-117 שקל ל-16 מ"ק ל-125. כעת, בינואר תחול התייקרות נוספת, והמחיר ל-16 מ"ק יעמוד על 129 שקלים. מדובר על עלייה של כעשרה שקלים בממוצע לחשבון של משק בית.

לכתבות נוספות בחדשות 13:

מעצר הישראלי בירדן: "לא צפוי להיות מקרה נעמה יששכר"

חקירת כוורת רה"מ: שני בכירים בקמפיין הליכוד הגיעו למסור עדות

בג"ץ דחה את בקשת משפחת טקה לעיין בחומרי חקירת מותו של סלומון

תחנת דלק
תחנת דלק | צילום: רויטרס

הסיבה שנותנת רשות המים היא שדרוג התשתיות של הולכת המים ברחבי הארץ. ברשות המים טוענים שעלות ההפקה עולה משנה לשנה, והסיבה לעלייה, לטענתה, היא השקעות: בניית צנרת, טיפול בשפכים ואספקת טכנולוגיות מתקדמות לחברת מקורות.

מכיוון שהמים בישראל הם לא מוצר מסובסד, עלות ההפקה מתגלגלת אל הצרכנים. לצד זאת, ההתנהלות הבזבזנית של תאגידי המים בישראל מוסיפה גם היא למחיר שישלמו משקי הבית.