לא רק נייר טואלט: בשל הנגיף - מכירות הנשק בארה"ב ממריאות

ברקע התפשטות הקורונה, אתרי תחמושת דיווחו על עלייה של מאות אחוזים במכירות, וחנויות ברחבי המדינה מתמודדות עם תורים של עשרות אנשים. "כשהכול בחוסר וודאות - תחמושת גורמת לביטחון"

זמן צפייה: 02:27

מוכרי נשק ברחבי ארה"ב מדווחים על עליות חדות ברכישת נשקים וקליעים, ברקע התפשטות נגיף הקורונה במדינה. תמונות של תורים ארוכים משתרכים מחוץ לחנויות נשק בקליפורניה, אוקלוהומה ומדינות נוספות, הופצו ברשתות החברתיות והפכו לוויראליות.

אתר התחמושת האמריקני "Ammo.com" ציין כי נרשם גל חסר תקדים במכירת קליעים במהלך שלושת השבועות האחרונים. מתפעלי האתר, ששולח תחמושת לכל רחבי ארה"ב מלבד ארבע מדינות, פרסום מוקדם יותר השבוע נתוני מכירות, שהראו עלייה של 77% בביקורים באתר בין ה-23 בפברואר ועד ה-15 במארס. הכניסות הללו הובילו לעלייה של 222% בעסקאות במהלך אותה תקופת זמן בהשוואה לשלושת השבועות הראשונים של חודש פברואר.

זינוק במכירות נשק בארה''ב
זינוק במכירות נשק בארה''ב | צילום: רויטרס

הרווחים עלו ב-309%, לפי מנהלי האתר, שציינו שהפחד מהנגיף מתדלק את העלייה במכירות. "העולם אף פעם לא ראה משהו כזה ואנשים רוצים להיות בטוחים שהם מוכנים לכל מה שיגיע, אם זה אומר מחסור באוכל, השבתה של הממשל, או יותר גרוע", ציין דובר האתר. "כשהכול מסביבך בחוסר וודאות, אספקה של תחמושת יכולה לגרום לאנשים להרגיש בטוחים יותר".

אנליסט של תעשיית הנשק, רוב סאות'וויק, ציין כי "בכל פעם כשיש תקופה של חוסר וודאות, לדוגמה פיגועי 11 בספטמבר או נפילת שוק המניות בשנת 87' – מכירות הנשק עולות".

כמו כן מנהלי האתר ציינו שבמדינות ואזורים שבהם מספר מקרי הקורונה גבוה יותר - נרשמה עלייה חדה יותר בקניית תחמושת. כך, בדלאוור לדוגמה - נרשמה עלייה של 4,529% במכירות בשבועות האחרונים.