שיעור האבטלה עלה ל-22%; 764 אלף איש מתחילת מארס

יותר מ-32 אלף ישראלים נרשמו בסוף השבוע כמובטלים, ומניינם הכולל עומד על כ-922 אלף איש. בשירות התעסוקה פועלים להאצת הליך הזכאות לדמי אבטלה

זמן צפייה: 01:19

מגפת הקורונה: בצל המשבר הקורונה שהביא לקיפאון במשק, מספר מבקשי העבודה בישראל מתקרב למיליון, ועומד הבוקר (ראשון) על כ-922 אלף איש. מאז תחילת חודש מארס הצטרפו למעגל האבטלה יותר מ-764 אלף ישראלים.

לאורך סוף השבוע נרשמו יותר מ-32 אלף ישראלים באתר שירות התעסוקה, ועל אף ירידה של כשליש במספר הנרשמים לעומת סוף השבוע שעבר – שיעור האבטלה מטפס ל-22%.

עוד בחדשות 13:

מספר חולי הקורונה בישראל עלה ל-3,865: 66 במצב קשה

כדי למנוע התפשטות קורונה בבתי כלא: מאות אסירים ישתחררו מוקדם

רחובות שוממים, קניונים סגורים: כך נראית ישראל תחת הסגר • צפו

בניין שרות התעסוקה
בניין שרות התעסוקה | צילום: חדשות 13

שירות התעסוקה פועלים להאצת הליך הזכאות לדמי האבטלה, ומעבירים את פרטי המובטלים החדשים לביטוח לאומי. "היום אנו צפויים להשלים את העברת המידע על דורשי העבודה לביטוח לאומי, לאחר שכיסינו בשבע קבוצות את פרטיהם של 734,049 בני אדם", אמר מנכ"ל שירות התעסוקה, רמי גראור. "עשינו זאת במהירות האפשרית, כדי שהישראלים יקבלו את דמי האבטלה שלהם הם זכאים, עוד לפני פסח".

בתוך כך, משרד האוצר ורשות שוק ההון פועלים לגיבוש תקנות להקלה על עצמאים בתקופת המשבר, ובראשן האפשרות להגמיש את תנאי המשיכה מקרן הפנסיה. בנוסף, מעסיקים צפויים לקבל פטור ריבית פיגורים בגין איחור של עד שבועיים בהפרשת הכספים לקרן הפנסיה של עובדיהם.

שר האוצר משה כחלון על נגיף הקורונה
שר האוצר משה כחלון על נגיף הקורונה | צילום: חדשות 13

לפי התקנות המסתמנות, חברות הביטוח יקבלו אישור להקפיא ביטוחים עד סיום המשבר, וסוכני ביטוח יוכלו להחתים לקוחות על פוליסה חדשה בטלפון, ללא צורך בפגישה פנים אל פנים.

בנוסף, יורשו קרנות הפנסיה להשקיע באג"ח קונצרני בשיעור של עד 49% מהיקף החוב כולו במקום 25% כיום. בחברות פיננסיות דוגמת בנקים וחברות ביטוח, יוכלו להחזיק 7.5% מהמניות במקום 5% כיום. הצעדים נועדו לאפשר לקרנות לזהות הזדמנויות השקעה שנוצרות בימים אלה להמריץ את שוק ההון.