יעדים משתלמים למטיילים: מהן הערים המיוחדות בעולם?

מקסיקו או תאילנד? יפן או דרום אפריקה? כבכל שנה, האתר Travel and Leisure מפרסם את דירוג הגולשים ליעדים התיירותיים הכי מיוחדים בעולם

סאן מיגל דה איינדה, מקסיקו. פחות מ-700 ד (רויטרס)
האתר Travel and Leisure מדרג בכל שנה את הערים המיוחדות בעולם, אלו שהמטיילים השונים חשבו שבהם הייתה להם את החוויה הטובה ביותר. במסגרת הפרויקט, הגולשים מדרגים את הערים לפי קריטריונים שונים, בהם אוכל, יחס המקומיים, העמידות הכלכלית של המקום ועוד - השנה התוצאות היו מפתיעות במיוחד. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת אחת מכוכבות הרשימה, למשל, היא סאן מיגל דה איינדה במקסיקו. העיירה נחשבת לאחד מהיעדים האותנטיים, היצירתיים והכדאיים מבחינה כלכלית. בנוסף, העיר הוכרזה כאתר מורשת של אונסק"ו עם אתרים היסטוריים רבים - וממוקמת רק ארבע שעות נסיעה צפון-מערבית לבירה מקסיקו סיטי. מי שירצה לטוס משם ארצה לחגים, ישלם כ-638 דולרים. למקום השלישי ברשימה הגיעה העיר צ'אנג מיי בתאילנד, אחד מהיעדים הפופולריים בעולם, שזכתה לציון 91 בדירוג. העיר הפכה בשנים האחרונות לפופולרית במיוחד בקרב ישראלים. העיירה, ממוקמת כ-700 קילומטרים צפונית לבנגקוק, נחשבת לבירה של צפון תאילנד. המחירים בכמעט כל מקום בתאילנד הם נוחים מאוד, וכוללים מגוון אופציות לאטרקציות עם הילדים.
קיפיטאון, צפון אפריקה. רק 12 שעות טיסה מ (רויטרס)
קיפיטאון, צפון אפריקה. רק 12 שעות טיסה מ (רויטרס)
התברגות מפתיעה נוספת ברשימה היא העיר היפנית קיוטו. לרוב העיר לא נחשבת ליעד הראשון אליו הולכים מטיילים במדינה, אך היא בהחלט מומלצת: בעיר ישנם לא פחות מ-800 מקדשים, וגם שלושה נמלי תעופה - מה שהופך אותה לנגישה במיוחד למטיילים. בנוסף, ניתן לבדוק גם את העיר קייפטאון בדרום אפריקה. העיר, שנחשבת לפופולרית ומיוחדת בקרב הגולשים באתר, נמצאת כ-12 שעות טיסה מישראל. מי שלא חוששים מטיסה ארוכה במיוחד ימצאו עצמם מוציאים כ-1,600 דולרים על טיסה ומלון לשבוע.