ההוזלה שמתכנן האוצר במחיר למשתכן

אחרי הגרלת הענק של תכנית למשתכן הקבלנים ניסו לנפח את המחירים עם דירות גדולות - שר האוצר משה כחלון מתערב וקובע: יותר דירות קטנות וזולות במחיר למשתכן

זמן צפייה: 01:02

לאחר שפורסם בשבוע שעבר בתכנית חיסכון שבפרויקט מחיר למשתכן בראש העין יש רק 10 דירות של ארבעה חדרים וכל השאר גדולות יותר ובמחירים גבוהים שזוגות צעירים לא יוכלו להרשות לעצמם, היום (חמישי) שר האוצר משה כחלון התערב וקבע: יותר דירות קטנות במחירים נמוכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר האוצר בשיתוף עם עיריית ראש העין יבנו יותר דירות, כך שגם מי שנמצא ברשימת ההמתנה צפוי לקבל הודעה על הזכייה. גם בפרויקטים אחרים של מחיר למשתכן בערים אחרות מתכוון כחלון להתערב כך שיהיו יותר זוגות שיוכלו לקנות יותר דירות זולות.

הדירות בהגרלת הענק הבאה של "מחיר למשתכן", שהוקדמה ל-3 בספטמבר, יהיו בלב אזורי הביקוש, עם הנחות של מאות אלפי שקלים. בראשון לציון צפויות להיבנות כ-2,000 דירות חדשות. מחיר דירת 4 חדרים יעמוד על כ-1.1 מיליון שקלים - הנחה של למעלה מ-300 אלף שקלים. לראשונה מצטרפת לפרויקט גם העיר רמת גן, שם 318 דירות ייכנסו להגרלה. דירת 4 חדרים תעלה 1.5 מיליון שקלים, הנחה של 22% ממחיר השוק.

באור יהודה ייבנו 1,100 דירות, דירת 4 חדרים תימכר בהנחה של 20% ממחיר השוק, רק ב-1.3 מיליון שקלים. בנתניה 341 דירות יצטרפו להגרלה בהנחה של 25% ממחיר השוק - כ-1.2 מיליון שקלים שקלים לדירת 4 חדרים.