בדרך לחופשה: האם בעלי הצימרים העלו מחירים בגלל הביקוש?

בעקבות מגפת הקורונה, הישראלים החלו להחליף את תוכניות החופשה בחו"ל - לחוויה כפרית בארץ, אך גילו כי המחירים גבוהים וכי הם מחויבים למינימום של שני לילות. "כדי לשרוד הם נאלצו לייקר"

זמן צפייה: 07:53

הצימרים הולכים ומתמלאים בישראלים שמחליפים את תוכניות החופשה בחו"ל - בחופשה כפרית ישראלית. אם גם אתם ניסיתם לחפש צימר איכותי, מפנק, עם בריכה לנופש משפחתי - ודאי נתקלתם לא רק בקושי להזמין כי הכול מלא, אלא גם במחירים גבוהים ובמינימום של שני לילות בסוף השבוע.

דנה התחילה במסע חיפושים, המטרה: למצוא מתחם צימרים למשפחה המורחבת. פלוס בריכה פלוס שלווה. "מה שטוב, נקי, שיש בו את כל האטרקציות לילדים והוא מתאים למשפחות כבר די נתפס ומה שלא אז הוא מאוד יקר", אמרה. מהר מאוד דנה הבינה שהטיול האבוד שתוכנן למשפחה בפולין כולל טיסות עלה פחות מצימר סטנדרטי בגליל.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

בכיר במשרד הבריאות מזהיר: ישראל על סף התפרצות של קורונה

בשל דוח חמור נגדו: קשיים במינוי מנכ"ל משרד הבריאות המיועד

רה"מ מבקש להטיל על המדינה תשלום מס – על עבודות בביתו בקיסריה

צימר
צימר | צילום: חדשות 13

אייל פרימור, מנכ"ל חברת "כנרת אירוח כפרי", הסביר את הסיבה להעלאת מחירי הצימרים. לדבריו, "ההשקעות שלהם עצומות. אנשים טובים מתפעלים את הצימרים האלה וכדי לשרוד הם נאלצו להעלות מחירים".

הבעיה בענף הצימרים שלנו כבר שנים שהוא סובל מתפוסה נמוכה מאוד ואז כדי להחזיר השקעה של חצי מיליון, אפילו 700 אלף שקלים על צימר בוטיק אחד צריך לדרוש מחיר גבוה ולהציב את הדרישה המרגיזה של מינימום שני לילות בסוף השבוע. כעת, כ-1,700 בעלי הצימרים בישראל שיש להם כ-6,500 יחידות ברחבי הארץ, רובן בצפון, הפכו לאלטרנטיבה היחידה לצד המלונות והציבור שבעבר זעם על המחירים והעדיף קפיצת לואו קוסט למזרח אירופה מצא את עצמו פתאום קהל שבוי.