מאות משפחות הגיעו במהלך החג לאתר קייקי מעין הגושרים ונהנו משייט קיאקים לאורך נחל החצבני. זוהר קוז'יקרו, מנכ''ל קייקי מעין הגושרים, אמר אתמול: "אנחנו שמחים לראות את עם ישראל מגיע בהמוניו לשוט אצלנו במי החצבני וללון באתר הקמפינג המטופח. אנו ערוכים לארח את המבקרים לאורך כל סוף השבוע".
מיליון ורבע מבקרים בשמורות הטבע והגנים במהלך פסח
היום האחרון לחופשת הפסח: עשרות אלפי מבקרים פקדו אתרי מורשת וטבע רבים, בהם קיסריה, עין גדי והבניאס. תאונת דרכים הובילה לסגירת קטע מכביש 6 • צפו במפת הפקקים המתעדכנת
מסיכום כולל שערכה רשות הטבע והגנים עולה כי במהלך החג טיילו בשמורות הטבע והגנים הלאומיים כמיליון ורבע בני אדם, מתוכם 40 אלף בגן לאומי קיסריה, 40 אלף בשמורת עין גדי ו-40 אלף בגן לאומי מצדה. כ-130 אלף מבקרים ניצלו את היום האחרון לחופשת הפסח (שבת) ופקדו את שמורות הטבע והגנים הלאומיים ברחבי הארץ. בין האתרים הבולטים היו הגנים הלאומיים ירקון-תל אפק, מצדה, קיסריה, בית גוברין. בדרום הארץ ביקרו רבים בשמורות הטבע עין גדי, ובצפון - בבניאס ומערת הנטיפים.
במהלך חג הפסח וחול המועד טיפלו פקחי רשות הטבע והגנים ב-39 אירועי תאונות וחילוצי מטיילים שאיבדו דרכם במסלול או סבלו מפציעות כתוצאה מנפילות ומעידות והתייבשות עקב מחסור במים. בימי חול המועד מטיילת בשנות ה-60 לחייה איבדה את ההכרה בשמורת הבניאס ובתום מאמצי החייאה ממושכים של צוות האתר ואנשי מד"א, נאלצו גורמי הרפואה לקבוע את מותה. בשלושה אירועים חולצו הנפגעים בעזרת מסוק לבית החולים ובחמישה אירועים הנפגעים פעלו בניגוד להנחיות הבטיחות כגון ירידה משביל מסומן.
לכתבות נוספות בנושא:
סנפלינג, סדנאות והופעות: כל ההמלצות לטיולים בפסח
יום אחרון של פסח: עומסים צפויים באתרי הטבע ובכבישים
ישראל מטיילת: 200 אלף נפשו ברחבי הארץ
כ-200 אלף איש פקדו אתמול את שמורות הטבע והגנים הלאומיים ברחבי הארץ. באתרים ירקון תל אפק, קיסריה, מצדה ואשקלון ביקרו כ-4,000 מטיילים בכל אחד. בשמורות הטבע עין גדי והבניאס היו למעלה מ-5,000 מבקרים בכל אחד. בעיינות צוקים, נחל שניר ותל דן טיילו כ-3,000 איש בכל אחד.
בעקבות תפוסה מלאה, אתרים רבים נסגרו לסירוגין. ביניהם הבניאס, נחל עמוד ונחל שניר. כמו כן, אל שמורת הטבע הר מירון בשביל האדמוניות הגיעו מטיילים רבים, וברשות הטבע והגנים המליצו שלא להגיע למקום.
במהלך החג הגיעו דרומה מטיילים רבים, שביקרו בעינות צוקים. נוסף לכך, אלפי משפחות גדשו את הערבה התיכונה במהלך החג וביקרו באטרקציות השונות, ביניהן סדנאות, אתרי לינה וקולינריה לצד טיולים במאגרי וגביי המים המלאים.
מעל 30 אלף נופשים הגיעו לחופי הכינרת, כאשר סך הכל מתחילת חג הפסח ביקרו במקום 115 אלף איש. חוף צאלון נסגר לכניסת כלי רכב. כמו כן, 130 טון אשפה נאספו במהלך החג, אך מרשות הכינרת נמסר כי רוב האשפה נאספה מהמכולות והפחים המיועדים לכך.
עידן גרינבאום יו"ר איגוד ערים כינרת מסר אתמול כי "החופים השקטים החזירו את המשפחות לחופי הכינרת ופעילות משולבת של צוותי ניקיון מתוגברים וצוות פיקוח, לאורך החג, כמו גם פעילות הסברה מאסיבית וחלוקת שקיות אשפה - יצרו מודל המוכיח עצמו בחופים שקטים, לניקיון, סדר והפחתת עימותים. הקהל ברובו שמר על השקט וחוקי התעבורה ונשמע להנחיות הפקחים".