ערב פסח בכבישים: עומסי תנועה נרשמו ברחבי הארץ

כבכל שנה, המוני ישראלים יצאו להתארח עם בני משפחה וחברים, ובצירים הראשיים נוצרו פקקים החל משעות אחה"צ ועד אחרי כניסת החג. כוחות מד"א תוגברו ונפרסו באזורים תיירותיים

זמן צפייה: 00:32

במהלך היום (שישי) נרשמו עומסים כבדים בכבישים ברחבי הארץ, ובצירים ראשיים רבים נוצרו פקקים. מוקדם יותר פרסמה משטרת ישראל את מפת העומסים הצפויים, ומסרה כי הציבור מתבקש להישמע להוראות השוטרים הפזורים ברחבי הארץ כדי להזרים את התנועה ולאכוף עבירות מסכנות חיים כמו נהיגה בגילופין, נהיגה בהיסח דעת או ללא חגורת הבטיחות. במגן דוד אדום תגברו את הצוותים בכל רחבי הארץ ואף פרסו כוחות מיוחדים במוקדי התיירות. בצה"ל הודיעו על הטלת סגר כללי ביהודה ושומרון וסגירת המעברים לרצועת עזה.

אכילת החמץ נפסקה בשעה 10:28 וסוף זמן שריפת החמץ היה ב-11:17. אלו זמני כניסה ויציאת החג: בירושלים נכנס החג בשעה 18:32 וייצא ב-19:52, בתל אביב נכנס החג בשעה 18:52 וייצא בשעה 19:54, בחיפה נכנס החג בשעה 18:44 וייצא ב-19:54, בבאר שבע נכנס החג ב-18:51 וייצא ב-19:53, בצפת נכנס החג ב-18:50 וייצא ב-19:52 ובאילת נכנס החג ב-18:48 וייצא ב-19:50.

צילום: משטרת ישראל

דובר צה"ל הודיע כי בהתאם להערכת מצב ביטחונית, החל מהיום יוטל סגר כללי על אזור יהודה ושומרון והמעברים לרצועת עזה ייסגרו. המעברים ייפתחו והסגר יוסר ביום שבת, ה-27 באפריל. צה"ל ציין כי במהלך הסגר, יתאפשר מעבר רק במקרים הומניטריים, רפואיים וחריגים, בכפוף לאישור מתאם פעולות הממשלה בשטחים.

בתוך כך, אפליקציית "פנגו" פרסמה את רשימת הערים שיאפשרו חניה חינם בכחול לבן במהלך החג. בערים נתניה, אשקלון ובאר שבע, תינתן חניה ללא תשלום לאורך כל חג הפסח, החל מערב החג, ה-19 באפריל, ועד יום שבת ה-27 באפריל. ברחבי העיר אשדוד החניה בכחול לבן תהיה בחינם עד יום ראשון, ה-28 באפריל, ואילו ברחובות ובחיפה עד ליום שישי ה-26 באפריל.

גם במגן דוד אדום נערכים לפעילות מורחבת במהלך החג, על מנת להעניק במהירות סיוע רפואי לכל הנזקק לכך. כוחות מד"א מתוגברים יתפרסו במוקדי תיירות, כמו בכותל המערבי, בפארקים שונים, אתרי הפנינג ואתרי טיול ונופש ברחבי הארץ. כמו כן, במד"א ציינו כי צפוי חוסר של תרומות דם במהלך ימי החג, ולכן ביקשו להזכיר לציבור להגיע ולתרום.