טרגדיה בתל אביב: בן 12 נמצא ללא רוח חיים בביתו המפויח

אם ובנה נמצאו ללא הכרה בדירה בדרום העיר. זמן קצר לאחר מכן נקבע מותו של הילד, האם במצב קל. מהחקירה עולה כי שלשום פרצה בדירה שריפה שכובתה

זמן צפייה: 00:33
טרגדיה בתל אביב: צוותי מגן דוד אדום שהוזעקו אמש (חמישי) לרחוב מעפילי אגוז שבדרום העיר ביצעו פעולות החייאה בילד בן 12 שבסופן נאלצו לקבוע את מותו. מחקירה ראשונית עולה כי במקום פרצה שלשום שריפה והילד פונה לקבלת טיפול בבית החולים איכילוב לאחר ששאף עשן. בתום הטיפול הוא שוחרר לביתו. הערב הוא שב למקום עם אמו, ככל הנראה כדי לנקות - אך בשלב מסוים איבד את הכרתו. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת מצבה של אמו מוגדר קל. ההערכה היא כי הילד לקה בהרעלה כתוצאה משאיפת חלקיקים. חוקרי המשטרה ומז"פ החלו לחקור את הזירה: מהמשטרה נמסר כי "מבירור ראשוני עולה כי מדובר באמא ובנה שהגיעו לדירה היום בשעות הבוקר, לאחר שביום הקודם הייתה בדירה שריפה קטנה". מאירוע השריפה יצאו השניים במצב קל והילד טופל בבית החולים.
זירת האירוע
זירת האירוע | צילום: מד''א
לאחר ששוחררו מבית החולים שבו לדירה ו"לקראת ערב משלא יצרו קשר הגיעה הסבתא לדירה ובה נמצאו הילד והאמא כשהם מעורפלים". חובש רפואת חירום במד"א, תומר גוסמן, סיפר כי הילד שכב בחדר המדרגות כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, כשאזרחים במקום מבצעים בו פעולות החייאה בהדרכה טלפונית של מוקד מד"א.
האם והבן נמצאו מעורפלי הכרה
האם והבן נמצאו מעורפלי הכרה | צילום: תיעוד מבצעי מד''א
"סיפרו לנו שהייתה שריפה בדירה כשהילד לא ענה - הדירה נפרצה והוא נמצא מחוסר הכרה", אמר גוסמן. "הענקנו לו טיפול רפואי וביצעו בו פעולות מתקדמות וממושכות שבסופן נקבע מותו". המשטרה פתחה בחקירת האירוע. גופתו של הילד תועבר למכון לרפואה משפטית באבו כביר לקביעת נסיבות מותו.