רוב גדול בציבור בעד חנינה לאזריה

סקר חדשות 2 מראה שכשני שלישים מהישראלים תומכים במתן חנינה לחייל שהורשע בהריגה לאחר שירה למוות במחבל מנוטרל

אזריה אחרי הכרעת הדין
בעד חנינה - נגד התבטאות הרמטכ"ל: סקר מיוחד של חדשות 2 שנערך הערב (רביעי) ידי מנו גבע וד"ר מינה צמח ממכון מדגם בשיתוף איי פאנלס מראה כי רוב הציבור הישראלי אינו מסכים עם החלטת בית הדין הצבאי להרשיע את סמל אלאור אזריה בהריגה. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת 51% מהנשאלים בסקר ענו כי אינם מסכימים עם פסק הדין, לעומת 36% מהנשאלים שענו כי הם מסכימים עם הרשעתו של אזריה בהריגה. עם זאת, ניכר כי רבים מהנשאלים שגיבו את פסק הדין, עדיין תומכים במתן חנינה לאזריה. 67% מהנשאלים בסקר אמרו כי יש לתת לאזריה חנינה, לעומת 19% בלבד שמתנגדים לכך.
a45
a456
אמש, יממה לפני הכרעת הדין, התייחס הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט לפרשה. מבלי לנקוב במפורש בשמו של אלאור אזריה, אמר איזנקוט כי "גבר בן 18 שמתגייס לצבא הוא לא הילד של כולנו. הוא חייל שנדרש לחרף את חייו כדי לבצע את המשימות שמטילים עליו".
a4569
סופג ביקורת ציבורית. איזנקוט
סופג ביקורת ציבורית. איזנקוט | צילום: פלאש 90
ההתבטאות של איזנקוט נתקלה בביקורת חריפה - הן מצד משפחתו של אזריה והן מצד גורמים במערכת הפוליטית, כמו השרה מירי רגב. סקר חדשות 2 מעלה כי 52% מהנשאלים אינם מסכימים עם ההתבטאות הזאת של איזנקוט, לעומת 38% שמסכימים.
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ