המאבק בקורונה: התעשייה הביטחונית במרדף אחר מכונות הנשמה

בניסיון למנוע תמותה מהנגיף במדינה, במשרד הביטחון עובדים על פתרונות לייצור המכשירים החיוניים במהירות גבוהה. בין המתגייסות למאמצים - החברות "מלאנוקס" ו"אינבוטק"

זמן צפייה: 02:27

על מנת למנוע את שיעורי התמותה מנגיף הקורונה בישראל, עובדים בתעשיות הביטחוניות על פתרונות לייצר מכונות הנשמה במהירות גבוהה. תא"ל ד"ר דני גולד, היה מוכר פעם יותר כ"אבא של כיפת ברזל", אבל עכשיו ישראל מתמודדת לא רק עם רקטות וטילים אלא גם עם נגיפים.

גולד עומד היום בראש מפא"ת, מינהל מחקר ופיתוח אמצעי לחימה במשרד הביטחון. יחד עם כל המוחות במערכת הם התגייסו לרתום את כל הטכנולוגיה והחשיבה בישראל, למאבק בקורונה. תלמידי רובוטיקה פיתחו בבנימינה תוך 24 שעות מכונת הנשמה בשם "אמבו", שבמוססת על מנשם ידני. המנוע של המכונה מגיע מחלון של רכב והאלקטרוניקה שלו פשוטה מאוד.

לכתבות נוספות בנושא:

מניין החולים בקורונה זינק ל-4,247 – 74 מהם במצב קשה

ממחר בבוקר: בדיקות קורונה יבוצעו ברשתות שיווק ברחבי הארץ

בת 84 מתה מקורונה בשערי צדק – מניין המתים עלה ל-15

מכונת הנשמה
מכונת הנשמה | צילום: חדשות 13

יאיר, תלמיד לרובוטיקה, אמר כי "היתרון הגדול של המוצר הזה, זה כמה שהוא פשוט לביצוע וכל החלקים בו הם חלקים שאפשר לייצר אותם בייצור סדרתי מאוד פשוט. העלות של כל המוצר הזה, כולו, היא באזור ה-200 דולר".

בין החברות שהתגייסו למאבק: "אינבוטק" מרעננה שהבטיחה לספק בתוך חודש ועוד 2,000 מכונות בעוד חודשיים. חברת "מלאנוקס" הישראלית עוסקת גם היא ברכש של מכונות הנשמה. כל המרוץ הטכנולוגי הזה של טובי המוחות בישראל נועד הפעם להקדים לא את האיראנים, חזבאללה וחמאס, אלא את הקורונה.