לפני שהחופש נגמר: כיצד נגן על הילדים מתאונות אצל סבא וסבתא?

נכדים חשופים פי 2 לפגיעות בבית הסבים והסבתות. ארגון "בטרם" יצא בקמפיין להעלאת מודעות למיגון הדירה, כדי שניתן יהיה לשחק עמם ללא חשש. "גם מי שהעביר את התורה כולה צריך חידוד נהלים"

זמן צפייה: 02:31

הילדים אוהבים לבלות אצל סבא וסבתא, אבל מתברר שדווקא בביתם הנכדים נפצעים יותר. "בבתים של הסבים והסבתות רמת סיכון הכוויות בקרב ילדים עולה פי שניים", אמרה אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים. לאור הנתונים שאספו בארגון, הוחלט לצאת בקמפיין להעלאת המודעות למיגון הדירה.

נציגי "בטרם" הגיעו לבית משפחת אנקורי והסבירו לסבתא עדית איך להגן על נכדיה מטעויות שעלולות לעלות ביוקר. הטיפ הראשון היה שמומלץ לשים חומרי ניקוי במדף העליון, ולא מתחת לכיור. ההצעה השנייה היא לשים את המחבת בכיריים האחוריים, כשידית הסיר צריכה לפנות פנימה, לכיוון הקיר.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

רקטה שוגרה מרצועת עזה לעבר ישראל – ונחתה בשטח פתוח

השיחה בין אלוף הפיקוד למשפחת ההרוג מטיל נ"ט בעוטף • האזינו

כוח צה"ל טעה בזיהוי – וביצע ירי לעבר מטוס אזרחי ברמת הגולן

עדית אנקורי ובן זוגה עם הנכדים בביתם
עדית אנקורי ובן זוגה עם הנכדים בביתם | צילום: חדשות 13

הסבתות אילנה אורלי ורינה קלמן הוסיפו טיפים משלהן: להסיר מפות מן השולחן, את התרופות לשים במדף העליון מחוץ להישג יד, ולבסוף להימנע משתיית מים חמים ליד הילדים.

"אני בטוח שהסבא והסבתא יודעים לפעמים יותר טוב מההורים כי הם העבירו להם את התורה כולה", אמר השחקן טל מוסרי, שמשתתף בקמפיין של ארגון "בטרם". "אבל צריך גם לחדד את כללי הבטיחות אצל הסבא והסבתא". כשהדירה ערוכה, אפשר להתחיל לשחק בשקט עם הנכדים – ללא חשש.

הסבתות אילנה אורלי ורינה קלמן עם נכדיהן
הסבתות אילנה אורלי ורינה קלמן עם נכדיהן | צילום: חדשות 13