צפו: חרדים פורצים בשירה ובריקודים בתא המעצר

כ-20 חרדים השתתפו בהפגנה בלתי חוקית מול בית אביו של אחד מבכירי המדור לגיוס חרדים בצה"ל בפתח תקווה. מפקד תחנת המשטרה עצר את כולם אבל נראה שזה לא הפריע להם

המשטרה עצרה הלילה (רביעי) כ-20 חרדים שהשתתפו בהפגנה בלתי חוקית מול בית אביו של בכיר במדור לשילוב חרדים בצה"ל בפתח תקווה. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 Online נראים החרדים העצורים פותחים בשירה ובריקודים בדרך לתא המעצר ובתוכו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההפגנה התקיימה ללא אישור מול בית אביו של סרן יעקב ראשי, חובש כיפה סרוגה המכהן כמפקד בכיר במדור לגיוס חרדים בצה"ל, ברחוב זכרון משה בפתח תקווה. החרדים שנעצרו, השייכים כולם לפלג הליטאי הקיצוני "אוירבך", כינו אותו אחד מראשי "הציידים" משום שעיקר עיסוקו בעידוד חרדים להתגייס לצבא.

לזירת ההפגנה הגיע לא אחר ממפקד תחנת המשטרה בפתח תקווה, שביצע רישום של כל הנוכחים והעלה אותם לרכב ההסעות בדרך למעצר. במקביל, הורה לכל השוטרים ללבוש תגי זיהוי על בגדיהם כדי להימנע מבעיות משפטיות.

עורך הדין אלון וולקובצקי
עורך הדין אלון וולקובצקי

כאשר הגיעו החרדים לתא המעצר פתחו בשירה ובריקודים בתא. העצורים החזיקו ידיים, עמדו במעגל ושרו שירים חסידיים. ההפגנה התקיימה על רקע מעצר עריק חרדי שסרב להתייצב בבקו"ם במועד גיוסו. בחודשיים האחרונים מתקיימות הפגנות של הפלג ברחבי הארץ ורבים נעצרים על ידי המשטרה בשל הפרות סדר.

עו"ד אלון וולקוביצקי המייצג את עצורים, מסר בתגובה כי "במשטרת פתח תקווה חל אמש בלבול ומסתבר כי סברו שהפכו חלילה לא עלינו למשטרה של משמרות המהפכה באיראן, או משטרה המשרתת משטר אפל כלשהו. שיטות של התעמרות בעצירים שטרם נראו במקומותינו כגון הרעבה, אי מתן מים לשתייה, כיבוי מזגן בתא קטנטן אליו דוחפים עשרות עצורים, מניעת שירותים וחמור מכך מניעת הכנסת תשמישי קדושה לעצורים חרדים".

"יחס שהמילה מחפיר תהיה בבחינת מנגינה ערבה לאוזן לעומתו", הוסיף וולקוביצקי. "אם מאן דהו מקברניטי משטרת ישראל ותחנת המשטרה של פתח תקווה סבור היה שזו הדרך לטפל בתלמידי הישיבה של הפלג הירושלמי הוא יגלה כי טעה טעות גסה והתנהגות זו של המשטרה לבטח לא תביא לרגיעה המיוחלת. אם סבר מאן דהו במשטרה שכך יש לנהוג במפגינים שמאתגרים מעט את המדינה היהודית והדמוקרטית הרי שטעות גסה ביותר בידו".