"לא חזיתי רבים כמוהו בתולדות ישראל": רפי איתן מובא למנוחות

מאות מלווים את איש הביטחון והשר לשעבר בדרכו האחרונה, בבית עלמין בנתניה. בין הנוכחים, רה"מ לשעבר אהוד אולמרט והשר יואב גלנט. "מודל של עשייה למען הקמת המדינה"

השר לשעבר ואיש הביטחון רפי איתן מובא היום (ראשון) למנוחות בבית העלמין "מנוחת עולם" שבנתניה. מאות אנשים השתתפו באירוע, ובהם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שייקה גביש מוותיקי הפלמ"ח.

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ספד לו: "קיימנו את הפגישה החודשית הקבועה בינינו. רפי הגיע למשרדי ואמרתי לו - 'רפי אני רוצה שתדע, אם הייתי צריך להקים עוד ממשלה עכשיו, אתה הראשון שהייתי מזמין להיות שר'. נפרדנו בחיבוק בידיעה שבעוד כמה שבועות נשוב להיפגש, כנראה שלא. צר לי שאני נפרד היום מאדם שלא היו רבים כמוהו - ואני חושש מאוד שגם לא יהיו".

צילום: רויטרס

השר יואב גלנט, ספד גם הוא: "האיש שבחייו היווה מודל של עשייה למען הקמתה של המדינה, דאגה לביטחונה ולרווחת תושביה. איש המודיעין, הסתר והסוד אשר העם היהודי היה לנגד עיניו. זהו אותו רפי שלימים היה זה שהופקד בין היתר על לכידתו של אדולף אייכמן ועל עשרות מבצעים חשאיים ורגישים. זהו אותו רפי שייעץ לראשי ממשלות במאבקים עיקשים בטרור, בעסקאות מורכבות בנושא שבויים, ונושא מסר לדידותינו השונות בעולם במאבקים שהשתיקה יפה להם".

"מטרתו הייתה תמיד אחת - טובת מדינת ישראל ויהודי העולם", המשיך גלנט. "רפי אמר בזמנו שהוא חושב שיזכרו אותו רק בזכות תרומתו ללכידת אייכמן, באתי לכאן היום כדי לומר - רפי, אנו זוכרים הרבה יותר מכך. את הלחימה, האומץ, החכמה והיצירתיות הייחודית שאין דומה לה. אהבת את החיים והחיים אהבו אותך, אהבת את החברים והחברים אהבו אותך. אתה מודל ודוגמה ללוחמות וללוחמים אשר הנר לרגליהם הוא ביטחון המדינה, עתידה ושגשוגה. יהי זכרך ברוך".