הרומן של המיליארדר עם הפוליטיקאים הישראלים: מי אתה ארנון מילצ'ן?

השם החם ביומיים האחרונים הוא ארנון מילצ'ן, המיליארדר הישראלי שעל פי החשד, הרעיף מתנות בשווי מאות אלפי שקלים על נתניהו

ארנון מילצ'ן היה בן 21 כשאביו נפטר. הוא היה משוכנע שאביו השאיר לו את חברת "האחים מילצ'ן", חברה ענקית, ושהוא עשיר גדול - אך אז הסתבר שאביו השאיר לו בעיקר חובות. כשהתקשרו הנושים הוא ענה: "אני צריך להתייעץ עם אחי הבכור". מה שהם לא ידעו זה שלמילצ'ן אין אח, אלא אחות בלבד. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת ארנון לקח את חברת "האחים מילצ'ן", שיפר אותה, שדרג אותה, והפך אותה לחברת כימיקלים ודשנים מצליחה בעולם. לימים הוא הכיר את שמעון פרס וגויס ללשכת לקשרי מדע, הלק"ם, זו שלימים תראה אור בעקבות פרשת פולארד. זו שפעלה מתחת לבטן של ארגוני הביון הממוסדים. את עיקר כספו עשה מסחר בכימיקלים ודשנים, אך גם בתיווך נשק. כך, למשל, תיווך לישראל את סוללת הפטריוט. "יש הרבה שמועות על ארנון. אנשים אומרים כל מיני דברים, שהוא מרגל. הוא דמות מאוד מסתורית ואקזוטית בהוליווד", סיפר בעבר השחקן בן אפלק. "אתה יודע מה זה להיות ילד בן 20 וכמה, שהמדינה נותנת לו להיות ג'יימס בונד?" סיפר מילצ'ן לפני כמה שנים בתכנית "עובדה". "וואו! זה אקשן, זה מרגש".
מילצ'ן עם חברים
מילצ'ן עם חברים | צילום: (רויטרס)
שני דברים משכו אותו מאז ומתמיד: קולנוע אמריקאי ופוליטיקה ישראלית. הוא הפיק כמה מהסרטים המצליחים בתולדות הקולנוע בהשתתפות בראד פיט, אנג'לינה ג'ולי, ריצ'רד גיר וג'וליה רוברטס. הוא אספן אומנות מעודן, מחזיק אוריגינלים יקרים, בין השאר של הצייר הבריטי פרנסיס בייקון. בארץ הוא מחזיק דירת גג בהרצליה ובית רחב מידות בבית ינאי. ערב בחירות 2006 דיווחנו על מפגש שנערך בביתו בהשתתפות שמעון פרס ואהוד אולמרט. באותו מפגש הוחלט להזיז את ציפי לבני ברשימת קדימה למקום השלישי ולקדם את פרס למקום השני. מילצ'ן היה חבר קרוב של פרס, העריץ אותו וסגד לו, לאחד מילדיו הוא קרא שמעון. לפני הבחירות האחרונות ואחריהן נפגשו בביתו, בתיווכו, בנימין נתניהו ובוז'י הרצוג כדי לדון באפשרות של ממשלת אחדות לאומית. סיגרים ושמפניה ורודה לפני כשלוש שנים ארגן מילצ'ן מסיבה פרטית נוצצת בביתו במאליבו שבקליפורניה שם הפגיש את ביבי ושרה נתניהו עם ברברה סטרייסנד, קיאנו ריבס, קייט הדסון, ג'יימס קאן, בילי קריסטל ואחרים. שם, בווילה של מילצ'ן, שרה נעטפה אבק כוכבים וביבי כיכב בנאום קצר על האיום האירני וכוונתו להילחם בו.
קיבלו מתנות? הזוג נתניהו
קיבלו מתנות? הזוג נתניהו | צילום: (שחר עזרן)
בחקירתו של נתניהו בתיק 1000 אמר נתניהו כי חברותו עם מילצ'ן הולכת עשורים אחורה, ושהם חברים משכבר. האמת היא, שהיכרותם הולכת שנים רבות אחורה - אולם החברות "לכאורה" ביניהם היא בת 7-8 שנים, לא יותר. על פי החשד, סיפק מילצ'ן באופן רציף רכבת אווירית ממש של סיגרים יקרים לביבי ובקבוקי שמפניה ורודה לשרה, על פי מפרט של בני הזוג, בעלות מצטברת של מאות אלפי שקלים.
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ