מאז תחילת משבר הקורונה: 476 אלף מובטלים; 6,000 בכל בשעה

משירות התעסוקה מעדכנים כי מתחילת חודש מארס חל זינוק חד במספר מחוסרי העבודה. גורם כלכלי בכיר: "חשבנו שנראה חצי מיליון מובטלים אחרי פסח, מסתמן שנקבל חצי מיליון מובטלים כבר היום"

זמן צפייה: 02:06

משבר הקורונה: יחד עם העלייה בכמות החולים מנגיף הקורונה בישראל, עולה גם מספר המובטלים. היום (שישי) עדכנו בשירות התעסוקה כי מתחילת חודש מארס נרשמו בשירות התעסוקה 476,700 אלף בני אדם. זהו גידול של יותר ממאה אלף מובטלים מאז לשעות הערב אתמול; קצב הנרשמים היה כ-6,000 בשעה, ובהמשך נרשמה האטה מסוימת והוא ירד ל-3,500 בשעה.

משירות התעסוקה נמסר עוד כי החל מיום ראשון יועברו הדיווחים לביטוח הלאומי במנות של 100 אלף בכל יום, על מנת לשלם לזכאים דמי אבטלה. עוד נמסר, כי "אתר שירות התעסוקה הורחב משמעותית ועומד בעומסים הגדולים. במקרה של עומס חריג מפנה הודעה לאתר Gov.il וכבר מספר ימים שני האתרים עומדים בעומסים ללא תקלות".

איש צוות רפואה
6,000 מובלטלים בכל שעה. איש צוות רפואה בישראל | צילום: רויטרס

גורם כלכלי בכיר אמר לחדשות 13: ״חשבנו שנראה חצי מיליון מובטלים אחרי פסח, מסתמן שנקבל חצי מיליון מובטלים כבר היום״. אמש העריך מנכ״ל שירות התעסוקה רמי גראור בריאיון לחדשות 13 כי יהיו בישראל כ-600,000 מובטלים - נתון שמשקף שיעור אבטלה של 14.5%. מדובר בנתון גבוה יותר מאשר בשיא המשבר הכלכלי של ימי האינתיפדה השנייה (2002), אז עמד שיעור המובטלים על 12.9%.

ברכבת ישראל הודיעו הבוקר כי ידללו את תנועת רכבות הנוסעים בכ-50%, החל מיום שני הקרוב, זאת בשל החלטת הממשלה על הקשחת מגבלות התנועה על האזרחים, והירידה הדרמטית במספר הנוסעים. עוד נמסר כי תדירות הרכבות תקטן בשעות השיא בבוקר ובערב, וכי את המשאבים יפנו ברכבת ישראל להאצת לחזוקת צי נייד. תנועת רכבות המשא תימשך כסדרה.