"קרה לי נס, העידוד שקיבלתי מרגש"

שעות לאחר שנפגע בראשו ואיבד הכרה על המגרש, כדורגלן מכבי חיפה סאן מנחם צפה בתקרית ושמע את הקהל מעודד אותו: "הזוי, לא זוכר שראיתי דבר כזה"

שחקן מכבי חיפה סאן מנחם

"לדעתי קרה לי נס על המגרש": סאן מנחם, כדורגלן מכבי חיפה שנפגע אמש (ראשון) ואיבד את הכרתו למספר דקות על המגרש, צפה היום בהקלטת המשחק והתרגש לראות את המחווה המרגשת של הקהל כולו בזמן האירוע. בזמן שמנחם טופל על הדשא, גם אוהדי מכבי חיפה וגם אוהדי הפועל באר שבע (שאירחה וניצחה את המשחק 0-4) מחאו למנחם כפיים וקראו בשמו. מנחם, שכבר שוחרר מבית החולים, סיפר על התגובות המרגשות: "כשקורים מקרים כאלה, הישראלי היפה יוצא לאור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מרגיש בסדר גמור, שזה הכי חשוב, היה לילה לא קל", אמר מנחם, ששוחרר במהלך הלילה מבית החולים לאחר שהבדיקות שעבר יצאו תקינות. "היום קמתי ואני מרגיש בסדר. מהמקרה אני לא זוכר כלום - ראיתי בטלוויזיה ורק אחרי זה הפאזל התחיל להתחבר לי. כשקיבלתי את המכה נפלתי ומשם אני לא זוכר כלום".

מנחם סיפר כי במהלך כל היום קיבל תגובות מחממות לב מאוהדים רבים: "פונים אליי בלי סוף, גם אוהדי הפועל באר שבע שזה לא מובן מאליו, ובמיוחד הקהל של מכבי חיפה. ראיתי בטלוויזיה שכולם שרו לי - צמרמורות. קיבלתי אלפי הודעות החלמה מהירה, 'תרגיש טוב', 'תחזור אלינו מהר', 'אוהבים אותך' - זה מרגש".

שחקן מכבי חיפה סאן מנחם
שחקן מכבי חיפה סאן מנחם | צילום: חדשות 2

"הזוי לראות את העידוד במגרש"

לדברי מנחם, התמיכה שקיבל מראה את הפן האנושי במשחק: "זה היופי בכדורגל, שמעבר לאוהדים זה אנשים ובדברים האלה זה נמדד. אני לא שמעתי אז כלום, הייתי מחוסר הכרה. כשראיתי את זה בטלוויזיה זו הייתה הרגשה מדהימה. האנשים דאגו לשלומי - הזוי לראות את זה, תראה מה קרה במגרש, אני לא זוכר מקרים כאלה".

על ההתנגשות בה צפה בטלוויזיה אמר: "זה לא קרה בכוונה, אני רציתי להרחיק את הכדור והובאן הגיע במהירות והתנגשו הראשים, זו הייתה מכה לא קלה. אני זוכר שהתעוררתי באמבולנס, הרופאים של הקבוצה היו לידי - אמרו לי שבלעתי את הלשון ואיבדתי את ההכרה, שהמשחק נעצר לתשע דקות".

"לפי דעתי זה היה נס - קרו מקרים כאלה על המגרש, שלא נדע, והצלחתי לצאת מזה בקלות וזה הכי חשוב", סיכם מנחם את ההיתקלות. המגן/קשר של מכבי חיפה אמר שהפגיעה בראשו לא ישפיע על משחקו בעתיד: "אני אמשיך לעשות מה שצריך, לתת גול או להציל גול עם הראש.