צפו: זבל והזנחה בסמל לשחרור ירושלים

בירושלים שידעה בעברה מלחמות אין ספור, פזורים אתרי הנצחה לזכר הנופלים בקרבות על הבירה. אך נראה שאיש אינו דואג לאחזקתן של האנדרטאות

זנחה באנדרטת הצנחנים בירושלים
דווקא בשנה שבה מציינת הממשלה 50 שנה לאיחוד ירושלים, ואף הכריזה עליה כנושא מרכז לטקס המשואות ביום העצמאות הקרוב, מתברר שאחד הסמלים המרכזיים של הקרבות על העיר במלחמת ששת הימים - אנדרטת הצנחנים בשכונת שיח' ג'ראח - סובלת מהזנחה. אך עולה חשש שלא מדובר במקרה בודד אלא בתופעה, לאחר שעל אנדרטה אחרת של גדוד צנחנים הסמוכה לאנדרטה המרכזית, התגלתה כתובת מרוססת בשפה הערבית. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 Online נראית סביבת האנדרטה, המנציחה את לוחמי גדוד 71 של החטיבה ובה מתקיימות מדי שנה אזכרות בנוכחות בני משפחות הנופלים, כשהיא מלאה באשפה. כמו כן, המקום לא מגודר או לכל הפחות תחום, ובכך הוא כמעט "מתמזג" עם בניית כביש חדש במקום כשמסביב מגרש מכוניות צפוף. "בזמן שכולנו נחגוג 50 שנות איחוד לירושלים, יוותרו האנדרטאות של לוחמי הצנחנים ששיחררו את העיר ב-67' מוזנחות ועזובות", אומר מאור צמח, יו"ר ארגון "לך ירושלים" העוקב אחר הנעשה במזרח העיר. "אני חושב שדווקא בשנה זו, אסור לנו להמשיך לעצום עיניים ולהתעלם מהמצב המביש הזה. אני קורא ליחידה להנצחת החייל לתקן את העוול, לשקם את האנדרטאות ואף ליזום מסלולי מורשת קרב להנצחת גבורתם של הצנחנים משחררי ירושלים", הוסיף.
אשפה מסביב וכתובות גרפיטי
אשפה מסביב וכתובות גרפיטי
בעקבות פניית חדשות 2 Online לעיריית ירושלים, הוחלט לשלוח צוות להחזרת המקום לסביבה נקייה. "בעקבות עבודות תשתיות וביוב הושלכה פסולת בנייה באזור שלא כחוק", נמסר מהעירייה. "לאור זאת, עוד הבוקר יגיע מנהל הפיקוח האזורי עם צוותו אשר ידאג לניקוי ולסידור המקום והן הסביבה החיצונית שלו, וכן ידאג לפעול מול הקבלן הפועל במקום כנדרש על פי חוק ולמניעת הישנות המקרה. יצוין כי אבני ההנצחה עצמן לא נפגעו".