"מי פצוע ובאיזה מצב?": השיחה בווטסאפ המשפחתי אחרי פגיעת הברק

צילומי המסך מעידים על הרגעים הדרמטיים שבהם ניסו האחים שלא היו בחוף לברר את שאירע. "אבא ואמא לא עונים" • איתמר חזות: "אלחנן ביצע באשתו פעולות החייאה כשהוא פצוע"

זמן צפייה: 01:04

פגיעת הברק בחוף בזיקים: צילומי מסך שפורסמו היום (רביעי) מעידים על הרגעים הדרמטיים שבהם ניסו האחים למשפחת חזות, שנפגעו אתמול ממכת ברק בזיקים, ולא היו עם שאר בני המשפחה בחוף זיקים להבין את מה שקרה. "מי פצוע ובאיזה מצב?", כתב האח דוד. בתגובה לניסיונות הבירור כותב האח יהונתן: "אמא ואבא לא עונים".

הווטסאפ של משפחת חזות לאחר אירוע פגיעת הברק
הווטסאפ של משפחת חזות לאחר אירוע פגיעת הברק | צילום: באדיבות המשפחה

לניסיון הבירור בנוגע לפצוע האנוש סירב יונתן להאמין, וכתב: "מה אתה סתם ממציא, מי אמר לך שקרה משהו?", ונענה כי ההורים ואחיו אכן נסעו לחוף זיקים. לבסוף אומר דוד: "שכל אחד יקבל עליו משהו".

הווטסאפ של משפחת חזות לאחר האירוע
הווטסאפ של משפחת חזות לאחר האירוע | צילום: באדיבות המשפחה
הווטסאפ של משפחת חזות לאחר אירוע פגיעת הברק
הווטסאפ של משפחת חזות לאחר אירוע פגיעת הברק | צילום: באדיבות המשפחה

כאמור, אתמול חמשת בני משפחת חזות, תושבי העיר באר שבע, נפגעו מברק בעת שטיילו על חוף הים בזיקים לאחר ששרשרת סופות רעמים חמורות השתוללו באזור. צוותי מד"א שהגיעו למקום האירוע ביצעו פעולות החייאה בנער אשר שנפצע אנוש ופינו אותו לבית החולים. כמו כן, צוותי מד"א ביצעו פעולות החייאה באפרת בת ה-21 שנפצעה קשה, הצליחו לייצב מצבה ולהחזיר לה דופק. שלושה אחים נוספים נפצעו בינוני במכת הברק - אלעזר חזות בן ה-24, אחיו של אשר ובעלה של אפרת, אלחנן חזות בן ה-17 ופדות בת ה-13. מצבם כעת קל-בינוני.

איתמר חזות, בן משפחתם, סיפר: "הם היו בחוף ושמעו ברק. אלחנן אמר להם 'אני מפחד, בוא נתקפל זה לא צחוק'. הם הלכו בשורה ואז פגע בהם הברק. כולם עפו. אלחנן הצליח לקום בכוחות על, ביקש שיזעיקו עזרה ואז כשהוא חזר הוא ראה את אפרת, אישתו, בלי הכרה ועשה עליה פעולות החייאה".

לכתבות נוספות בחדשות 13:

תיעוד: הרגעים שאחרי פגיעת הברק בבני המשפחה בחוף זיקים

חמישה נפגעו מברק בחוף זיקים: נער במצב אנוש; צעירה נפצעה קשה

"המצב קריטי": בן ה-14 שנפגע מברק ממשיך להילחם על חייו

[brightcove_iframe video_id='news-domestic-20191016-1218' autoplay='0' credit='' desc='איתמר חזות, בן המשפחה שנפגעה מברק אתמול' kid='1_qmuk9pad' duration='119'']

"כל המשפחה שלי כאן. שלושת האחים, אלעזר, אלחנן ופדות במצב טוב, יכולים ללכת לדבר וללכת. גיסתי, אפרת, מורדמת ומונשמת. אשר, אחי הקטן במצב אנוש - אני מקבל שיתפללו עליו, כי זה מה שיעזור לנו עכשיו", הוסיף איתמר.

אלחנן, שנפצע מפגיעת הברק, סיפר: "מדובר באסון, חמישה פצועים מאותה המשפחה. כשהיינו בים היו ברקים, אז ביקשתי שנלך. פתאום הרגשתי שמעירים אותי".

אלחנן חזות
אלחנן חזות | צילום: חדשות 13

שמעון חזות, אבי המשפחה, ביקש גם הוא מהציבור להתפלל עבור משפחתו. הוא אמר: "אנחנו מבקשים מכל הציבור כולו, המצב קריטי מאוד, התפללו וקראו תהילים. זה הדבר היחידי שיכול לעזור במצב הנוכחי. המצב קשה מאוד, ביצעו בו פעולות החייאה. הדופק והנשימה שלו לא סדירים ואנחנו מתפללים לחסדי שמים".

[brightcove_iframe video_id='news-domestic-20191016-1120' autoplay='0' credit='' desc='אבי משפחת חזות' kid='1_1ietfv3w' duration='80'']

בתיעוד מהשניות הראשונות שאחרי פגיעת הברק בבני משפחת חזות ניתן לראות את הצעירים שהיו בחוף ליד בני המשפחה רצים לעבר סוכת המציל כדי להזעיק את כוחות ההצלה. מיד לאחר מכן, כבר אפשר לראות את ניידת טיפול נמרץ מגיעה למקום ואת צוות התחזוקה של חוף זיקים רץ על מנת להכווין אותם להגיע לנקודה שבה שהו בני המשפחה. לאחר מכן, המשפחה פונתה מהמקום מיד לאחר האירוע.

[brightcove_iframe video_id='the-main-edition-articles-20191015-2018' autoplay='0' credit='' desc='' kid='1_yiri1t2s' duration='64'']