טרגדיה באשקלון: אחות שנייה נהרגה בתאונת הדרכים הקשה

ירין מעול בת ה-19 נהרגה גם היא בתאונה שבה הנהג איבד שליטה על הרכב והתנגש בעץ. זאת, זמן קצר לאחר מותה של אחותה תהל בת ה-17. בביה"ח סורוקה נאבקים על חיי האחות השלישית בת ה-14

זמן צפייה: 04:56

ירין מעול בת ה-19, שנפגעה בתאונת הדרכים הקשה באשקלון יחד עם אחיותיה וצעיר נוסף, נהרגה היום (חמישי), זמן קצר לאחר שפורסם כי אחותה בת ה-17, תהל, נהרגה בתאונה. אלפים ליוו את שתי האחיות בדרכן האחרונה בבית העלמין באשקלון, בעוד בבית החולים סורוקה ממשיכים להיאבק על חיי האחות ששרדה את התאונה. המשטרה ממשיכה לחקור את נסיבות התאונה.

כאמור, מוקדם יותר הבוקר נהרגה תהל מעול בת ה-17 לאחר שהרכב שבה נסעו איבד שליטה והתנגש בעץ ברחוב התחייה שבאשקלון. שתי אחיותיה, בנות 14 ו-19, היו עמה ברכב. בת ה-14 נפצעה קשה מאוד, וצעיר נוסף בן 22, תושב אשקלון, נפצע בינוני. הפצועים פונו לבית החולים ברזילי.

ירין מעול שנהרגה בתאונה
ירין מעול שנהרגה בתאונה | צילום: באדיבות המשפחה
תהל מעול, נהרגה בתאונת הדרכים באשקלון
תהל מעול, נהרגה בתאונת הדרכים באשקלון | צילום: באדיבות המשפחה

מחקירה ראשונית של התאונה הקטלנית שאירעה הלילה, ובה נהרגה בת ה-17, עולה כי הנהג היה הצעיר בן ה-22 שנפצע בינוני שנסע ככל הנראה במהירות מופרזת. מדובר בבן הזוג של בת ה-19 שנפצעה קשה. נבדק אם הוא נהג תחת השפעת אלכוהול. הלווייתה של תהל תיערך היום בשעה 17:30 בבית העלמין באשקלון.

על פי הממצאים בזירה, הנהג נסע במהירות הגבוהה מהמותר בחוק, איבד שליטה על הרכב והתנגש בעץ. מהעדויות שנלקחו עד כה עולה כי בת הזוג, שהרכב היה אצלה, נסעה יחד עם אחיותיה הצעירות לאסוף אותו. הצעיר עלה על הרכב, נהג בדרך חזרה - ואז אירעה ההתנגשות.

ד"ר יונתן ריק, מנהל המחלקה לרפואה דחופה בבית החולים ברזילי שבו מאושפזים חלק מהפצועים, סיפר: "בשלוש בבוקר הגיעו אלינו ארבעה נפגעים מתאונת דרכים קשה, אחת מהן ללא רוח חיים. עוד שתי צעירות הגיעו עם חבלות רב מערכתיות קשות ביותר. אחת מהן נמצאת בטיפול נמרץ אצלנו, אחרי כמה שעות של ניתוח בניסיון לייצב את מצבה. היא עדיין נמצאת בסכנת חיים מיידית ובמצב אנוש. הפצועה השנייה הוטסה לסורוקה לאחר פעולות ראשוניות לייצוב מצבה. נפגע נוסף, גבר, נחבל בבטן ובחזה ואחרי פעולות ראשוניות הוא נמצא בטיפול נמרץ במצב בינוני".

תאונת הדרכים באשקלון
תאונת הדרכים באשקלון | צילום: תיעוד מבצעי מד''א

חובש רפואת חירום במד"א, בן טטרו, סיפר: "מדובר בתאונת דרכים מזעזעת. המנוע היה מפורק לאורך הנתיב במרחק רב מהרכב שעמד במרכז הכביש עם פגיעות קשות בחלקו הקדמי. ראינו צעירה כבת 20 עם פגיעה רב מערכתית קשה ביותר סמוך לאי התנועה. היא הייתה ללא סימני חיים, ולאחר בדיקות רפואיות לא נותר לנו אלא לקבוע את מותה". עוד הוסיף טטרו: "בסמוך לרכב שכבו על הכביש שלושה פצועים. אישה בשנות ה-20 לחייה ללא דופק וללא נשימה שפונתה לבית החולים במצב אנוש תוך כדי פעולות החייאה, גבר בשנות ה-20 לחייו ונערה כבת 14 שסבלו מפגיעות רב מערכתיות ופונו גם כן בניידות לטיפול נמרץ לבי"ח כשמצבם קשה".