הגיע לזירה שבה נפגעו הרוכבים דקה אחרי התאונה: "ניסיתי לעזור"

אודי לוי, חבר בקבוצת הרכיבה של תומר ויינשטיין ויניב לוגסי, סיפר כי הוא "מצא את האופניים מרוסקים לחלוטין", והחל בביצוע עיסויים לנפגעים: "איבדתי שני חברים על כלום". הנהג הפוגע - נעצר

זמן צפייה: 02:34

אודי לוי, חבר בקבוצת הרכיבה של תומר ויינשטיין ויניב לוגסי שנהרגו הבוקר (שני) כתוצאה מפגיעת רכב בכביש 5511, הגיע לזירת האירוע דקה לאחר הפגיעה וסיפר ש"מצא את האופניים מרוסקים לחלוטין". לאחר מכן הוא החל לבצע עיסויים לנפגעים: "הייתי ממש בפעולה בלי מחשבה. עשיתי את מה שאני יודע לעשות. מחשבות זה רק לאחר מכן. ניסיתי לעזור, מה שאני יכול, והודעתי לקבוצה שלי שלא ירדו למטה. זה אמור להיות כביש מוגן יחסית". נהג הרכב הפוגע, בן 29 מאור עקיבא, נעצר והובא לחקירה בתחנת המשטרה.

לוי סיפר על תחושותיו לאחר המקרה ואמר כי "אתה מעכל שאיבדת שני חברים פשוט על כלום. זה ממש הזוי, אתה יודע, מחשבות רצות ממש. זה עצוב מאוד". עוד אמר לוי כי "מישהו צריך להרים את הכפפה ולעשות עם זה משהו. צריך לדאוג לזה, צריך לטפל בזה. לראות אנשים נהרגים פה בכבישים כשהם עושים ספורט - זה נורא ואיום. על זה חשבתי בעיקר היום. אנחנו נמשיך לרכב. זה ספורט וזה משהו חשוב לנו. זה מחליף לנו את הפסיכולוג, ממלא אותנו".

[brightcove_iframe video_id='news-domestic-20191216-1419' autoplay='0' credit='' desc='עזריאל ויינשטיין אביו של תומר וינשטיין' kid='1_8atmdm9t' duration='13'']

לכתבות נוספות בנושא >>

תאונה קטלנית בשרון: שני רוכבי אופניים נהרגו מפגיעת רכב

הנהג שהביא למותם של 2 רוכבי אופניים: "הרכב פשוט סטה שמאלה"

יניב לוגסי ותומר ויינשטיין, שני רוכבי האופניים ההרוגים בתאונה הקטלנית בשרון
יניב לוגסי ותומר ויינשטיין, שני רוכבי האופניים ההרוגים בתאונה הקטלנית בשרון | צילום: באדיבות המשפחות

[brightcove_iframe video_id='news-domestic-20191216-1407' autoplay='0' credit='' desc='אורן פארן, גיסו של יניב לוגסי שנהרג בתאונה' kid='1_knb55grf' duration='51'']

תום מרמלי, מאמן הרכיבה של תומר ויינשטיין, תיאר בריאיון ליעקב אילון את ההלם שחש כשהתבשר על המקרה: "זהו יום קשה מאוד, בוקר מצמרר ובלתי נתפס. מתאמנים שלי רכבו במגרש האימונים הביתי שלנו, אנחנו נמצאים שם כל שבוע. מתאמן אחר שלי שראה הכול התקשר אליי דקות אחרי האירוע וסיפר לי. נאלמתי דום".

לדבריו, נהג הרכב נסע בפראות לפני שדרס את שני הרוכבים: "מכמה וכמה עדויות ששמעתי ומהיכרותי עם הרוכבים, הבנתי שהרכב הגיע ממול, מהכיוון השני, נהג בפראות וחתך את כל הכביש אל השול הנגדי. זה לא ייאמן".

[brightcove_iframe video_id='news-domestic-events-20191216-1757' autoplay='0' credit='' desc='תום מרמלי, מאמן הרכיבה של תומר ויינשטיין' kid='1_4z3hvzuc' duration='354'']

בתוך כך, הותרו לפרסום פרטיהם של שני ההרוגים. תומר ויינשטיין בן 45, אב לשלושה מקדימה-צורן ויניב לוגסי בן 44 - גם הוא אב לשלושה. היה עם השניים רוכב שלישי שהיה לו תקר בגלגל - עצר לתקנו, והם התרחקו ממנו על הציר. בתיעוד מזירת התאונה ניתן לראות את סימני צמיגי הרכב הפוגע, ואת מסלול סטייתו אל שולי הכביש.

פארן המשיך ואמר כי "יניב היה איש מדהים, בחור בעל אופקים רחבים, תמיד דואג למשפחה תמיד בפעילות. בחור חייכן עם המון חיים, וזה פשוט בלתי נסבל הקלות שבה אנשים שיצאו לעשות ספורט בבוקר פשוט נעלמים לנו מהחיים, והחיים ממשיכים בלי שבכלל מישהו שם לזה לב. זה פשוט איום ונורא. אנחנו ניזונים משמועות, אבל הבנו שהרכב שפגע בהם נסע בצד שני של הכביש, חתך את הנתיב ופגע בהם בצורה קטלנית. בשנייה אחת בעצם הכל נגמר".

לוי סיפר על תומר כי הוא "בחור מאוד דינמי, ספורטיבי, איכותי. יניב הוא חבר של תומר, הם רכבו ביחד, הוא הכניס אותו לתוך עולם הרכיבה. יניב הצטרף לקבוצה שלנו, בחור מקסים מאוד מיוחד. איך שנכנסתי לכביש העוקף ראיתי את התאונה, הבנתי שזה לא משהו פשוט. כשהתקרבתי הבנתי שיש נפגעים וישר זיהיתי אותם לפי הביגוד שלהם".

חיים סגל, חמו של תומר אמר עליו: "אני לא רוצה להישמע קלישאתי אבל אין כזה בחור. אבא טוב, בעל טוב, אוהב את הילדים, מסור. כל מה שאפשר להגיד טוב על בן אדם זה הוא. הוא הבחור הכי זהיר בעולם. לא מעגל פינות. זה קשה, כבר עברנו טרגדיות בחיים שלנו. הזמן עושה את שלו, זה כואב אבל החיים ממשיכים. יש פה המון חברים, מכרים, משפחה תומכת".

הרכב שפגע בשני רוכבי אופניים בכביש 5511 בשרון | צילום: מד''א

מוקדם יותר היום פורסם כי הנהג שפגע בשני רוכבי האופניים והביא למותם טען בפני חוקרי המשטרה בזירה כי מסיבה מסויימת "הרכב פשוט סטה שמאלה". המשטרה ממשיכה לחקור את נסיבות התאונה הקטלנית.

עו״ד תומר גונן, סניגורו של החשוד בדריסה אמר כי "הנהג החשוד בגרימת התאונה נמצא במצב נפשי לא פשוט, הוא כמובן משתתף בצערם ובאבלם הכבד מאוד של משפחות ההרוגים. יחד עם זאת אני סבור שהמשטרה צריכה לבצע את עבודתה, אנחנו סומכים עליה, ולכן שחרור חשדות עוד בטרם הנהג החשוד מסר גרסה ראשונית הוא קצת בעייתי. אנחנו נמתין למיצוי החקירה ולאחר מכן נתייחס לעצם התרחשות התאונה".

הזירה שבה נפגעו רוכבי אופניים בשרון | צילום: מד''א

כאמור, שני רוכבי אופניים כבני 40 נהרגו הבוקר מפגיעת רכב בכביש 5511, סמוך למחלף הדרים שבשרון. צוות מגן דוד אדום ביצע בהם פעולות החייאה, אך נאלץ לקבוע את מותם במקום. הנהג נפצע קל וטופל במקום. המשטרה בודקת אם הנהג נסע במהירות מופרזת.

פרמדיק מד"א, אוהד ביין, סיפר: "כשהגענו למקום, המראה היה קשה מאוד, ראינו שני זוגות אופניים מפורקים על הכביש, ורכב פרטי מעוך. על הכביש שכבו שני גברים כבני 40 עם פגיעה רב מערכתית קשה מאוד, הענקנו להם טיפול רפואי ולאחר נסיונות החייאה נאלצנו לקבוע את מותם. נהג הרכב גבר כבן 29 טופל במקום".