מקרה נוסף של הרעלת טונה בת"א: בן 29 פונה לביה"ח עם אלרגיה

צוות מד"א העניק טיפול רפואי למאור אוחנה, שאכל כריך טונה שרכש בקיוסק בנמל ת"א, ופינה אותו לביה"ח איכילוב כשהוא במצב קל, בהכרה מלאה ובמצב יציב. "חשתי ברע. היו לי כאבי ראש ואדמומיות"

זמן צפייה: 02:17

מאור אוחנה, בן 29, פונה לבית החולים איכילוב עם אלרגיה לאחר שככל הנראה אכל כריך טונה בקיוסק בנמל תל אביב. צוות מד"א העניק לו טיפול רפואי, ופינו אותו בהכרה מלא ועם סימני אלרגיה.

פרמדיקית וחובש בכיר במד"א שהגיעו למקום, רותם יורב ורומן ברודצקי, סיפרו: "כשהגענו, הוא התהלך כשהוא עם סימני אלרגיה בפלג גופו העליון. הווא סיפר שסיים לאכול כריך טונה שרכש בקיוסק, ומייד לאחר מכן החל לחוש ברע. הענקנו לו טיפול תרופתי, ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו יציב".

אוחנה סיפר על המקרה: "הלכתי לעבודה וקניתי את אותו הכריך שאני קונה תמיד, עם טונה. הכל היה כרגיל, ופתאום התחלתי להרגיש כאבי ראש. זה לא חלף, וחשבתי גלי חום באזור הצוואר והאוזניים. ביקשתי ממישהי בעבודה שתבדוק אם יש לי חום, היא אמרה שלא - אבל שאני קצת אדום". עוד הוסיף: "הבחנתי שהאדמומיות היא לא רק בפנים, אלא גם בבית החזה. הבחנתי שהדופק שלי חזק מאוד בצורה לא שגרתית. התקשרתי למוקד האחיות והם שלחו אליי אמבולנס".

לכתבות נוספות בחדשות 13:

תוצאות בדיקת המעבדה: הרעלת הטונה בארומה ת״א נבעה מאחסון לקוי

הרעלת הטונה: מי אחראי לפקח על תקינות המזון שאנו אוכלים?

הרעלת הטונה: שני לקוחות נוספים הגיעו לבי"ח עם שלשולים והקאות

מוקדם יותר היום פורסם כי מתוצאות ראשוניות של בדיקת מעבדת משרד הבריאות כי מקור ההרעלות, שבעקבותיהם אושפזו שני בני אדם – מקרה עליו פורסם לראשונה בחדשות 13, הוא כתוצאה מאחסון לקוי של אריזת הטונה בסניף ארומה תל אביב. המשרד מבצע בדיקות מעבדה נוספות, שתוצאותיהן יפורסמו בימים הקרובים.

ד"ר רבקה שפר, רופאת מחוז תל אביב במשרד הבריאות, הסבירה: "מבקשים להדגיש למסעדות, מטבחים מוסדיים ועסקי מזון אחרים שעושים שימוש בטונה, לעשות זאת בהתאם לנהלים של המשרד ובהתאם להנחיות היצרן".

ממרח הטונה "ויליגר", הגיע מקבוצת "נטו" שבבעלות משפחת עזרא. דודי עזרא, בעלי החברה, שוחח אתמול עם חדשות 13 והאשים את ארומה באחריות לאירועים וטשטוש הבעיה.

"הבעיה היא בהתנהלות הסניף, לא בטונה 'ויליגר' שלנו", אמר עזרא. "הם כנראה הכינו סלט טונה, השאירו אותו הרבה זמן בחוץ ואחר כך עשו טייק אווי. הבעיה היא בסלט ולא בטונה, המוצר תקין לחלוטין ואין שום בעיה איתו", הוסיף עזרא, והאשים: "'ארומה' מודעים לזה, הם עכשיו עושים יופי של יחסי ציבור אבל הם מודעים לזה. כרגע הם מטשטשים את הבעיה שלהם, זה לא יגיע אלינו".

בשימוע שערך משרד הבריאות לרשת "ארומה תל אביב" אתמול עלה כי הטיפול בטונה לא היה תקין וכי המקרר לא עבד כשורה. "משרד הבריאות צריך לתת הבהרה על הסיפור הזה. מי שלא היה בסדר זה 'ארומה תל אביב', לא הטונה", דרש עזרא. "אנחנו לא מנהלים בתי קפה, אנחנו מוכרים חומרי גלם לכל העולם. אנחנו עושים בדיקות באופן שוטף ואין שום בעיה של היסטמין במוצרים שלנו".

שירי פורר, בת 41 ואם לשניים, שאושפזה במצב קשה לאחר שאכלה סלט טונה בסניף "ארומה תל אביב" שבדרך בגין בעיר , תקפה אתמול בריאיון לחדשות 13 את הרשת, ואמרה: "הייתי מצפה מהחברה שתעשה בדק בית רציני. הם יצרו איתי קשר, אמרו שסגרו את הסניף, בודקים את הטונה בכל הסניפים. הם אמרו ששחררו הודעה חדשה לתקשורת, כי ההודעה אתמול היתה די אומללה, הם ניסו לגלגל את זה על מי שנפגע מהתקרית". עוד הוסיפה: "לא נעים לחשוב שהייתי הולכת למשפחה שלי בגלל שטות כזאת".