משרד הבריאות: בדיקות המעבדה שנלקחו מיצרנית הטונה תקינות

בדיקת הטונה שנקלחה מחברת "ויליגר" העלתה כי ההרעלה וההיסטמין הגבוה שנמצאו בדג שמכרה ארומה ת"א, שהוביל לאשפוזם של שני לקוחות, נבע מהטיפול בו אחרי פתיחתו

זמן צפייה: 02:59

הרעלת הטונה בארומה ת"א: משרד הבריאות עדכן היום (שישי) כי כל תוצאות בדיקות המעבדה שנלקחו מהיצרן "ויליגר" יצאו תקינות. וכי מכך ניתן להסיק כי מקור הרמות הגבוהות של ההיסטמין, החומר הגורם לתהליך דלקתי בגוף, מצוי באופן הטיפול בטונה לאחר פתיחתה.

אתמול פורסם כי מתוצאות ראשוניות של בדיקת המעבדה עולה שמקור ההרעלות, שבעקבותיהם אושפזו שני בני אדם – מקרה עליו פורסם לראשונה בחדשות 13, הוא כתוצאה מאחסון לקוי של אריזת הטונה בסניף ארומה תל אביב. המשרד מבצע בדיקות מעבדה נוספות, שתוצאותיהן יפורסמו בימים הקרובים.

לכתבות נוספות בחדשות 13:

תוצאות בדיקת המעבדה: הרעלת הטונה בארומה ת״א נבעה מאחסון לקוי

הרעלת הטונה: מי אחראי לפקח על תקינות המזון שאנו אוכלים?

הרעלת הטונה: שני לקוחות נוספים הגיעו לבי"ח עם שלשולים והקאות

מוצר שנלקח לבדיקה
מוצר שנלקח לבדיקה | צילום: דוברות משרד הבריאות

ממרח הטונה "ויליגר", הגיע מקבוצת "נטו" שבבעלות משפחת עזרא. דודי עזרא, בעלי החברה, שוחח אתמול עם חדשות 13 והאשים את ארומה באחריות לאירועים וטשטוש הבעיה.

"הבעיה היא בהתנהלות הסניף, לא בטונה 'ויליגר' שלנו", אמר עזרא. "הם כנראה הכינו סלט טונה, השאירו אותו הרבה זמן בחוץ ואחר כך עשו טייק אווי. הבעיה היא בסלט ולא בטונה, המוצר תקין לחלוטין ואין שום בעיה איתו", הוסיף עזרא, והאשים: "'ארומה' מודעים לזה, הם עכשיו עושים יופי של יחסי ציבור אבל הם מודעים לזה. כרגע הם מטשטשים את הבעיה שלהם, זה לא יגיע אלינו".

שירי פורר
שירי פורר | צילום: דוברות איכילוב

בשימוע שערך משרד הבריאות לרשת "ארומה תל אביב" אתמול עלה כי הטיפול בטונה לא היה תקין וכי המקרר לא עבד כשורה. "משרד הבריאות צריך לתת הבהרה על הסיפור הזה. מי שלא היה בסדר זה 'ארומה תל אביב', לא הטונה", דרש עזרא. "אנחנו לא מנהלים בתי קפה, אנחנו מוכרים חומרי גלם לכל העולם. אנחנו עושים בדיקות באופן שוטף ואין שום בעיה של היסטמין במוצרים שלנו".

שירי פורר, בת 41 ואם לשניים, שאושפזה במצב קשה לאחר שאכלה סלט טונה בסניף "ארומה תל אביב" שבדרך בגין בעיר , תקפה אתמול בריאיון לחדשות 13 את הרשת, ואמרה: "הייתי מצפה מהחברה שתעשה בדק בית רציני. הם יצרו איתי קשר, אמרו שסגרו את הסניף, בודקים את הטונה בכל הסניפים. הם אמרו ששחררו הודעה חדשה לתקשורת, כי ההודעה אתמול היתה די אומללה, הם ניסו לגלגל את זה על מי שנפגע מהתקרית". עוד הוסיפה: "לא נעים לחשוב שהייתי הולכת למשפחה שלי בגלל שטות כזאת".