שני דרכונים - רגיל ורפואי: כך תטוסו כשהשמיים סוף סוף ייפתחו

בעולם כבר החלו להיערך לקליטת תיירים בהתאם למגבלות שהציבה המגפה, ואף מבצעים בדיקות לנגיף בנמלי התעופה ומנפיקים אישורים בריאותיים לנוסעים. עם זאת, ישראל נותרה מאחור בתחום זה

זמן צפייה: 14:21

ברקע הצגת המתווה לפתיחת השמיים של משרד התחבורה, בעולם כבר נערכים לקליטת תיירים בהתאם למגבלות מגפת הקורונה. תאילנד הקימה מעבדת בדיקות בתוך נמל התעופה סוברנבהומי בבנגקוק, בעוד הממשלה הדרום-קוריאנית הקימה תא "היבדק וצא" בנמל התעופה הבין-לאומי של אינצ'ון - בדיקה למטיילים שמזהה את נגיף קורונה במהירות.

נכון שכל העולם הפסיק לטוס, כל הגבולות האוויריים נסגרו בגלל הווירוס, אבל בזמן שהשמיים היו סגורים נבנו במדינות שונות בעולם אסטרטגיות יציאה שהיום מיושמות בשטח ובישראל - כלום. להרים מערך בדיקות בתוך נתב"ג זו משימה קשה, למרות שיש כבר תוכניות ויוזמות.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

בידוד מקוצר ובדיקת קורונה טרם הטיסה: המתווה לפתיחת השמיים

במשך שנים: כך עקב השב"כ אחרי ישראלים – עוד לפני עידן הקורונה

בשל המשבר: 1.2 מיליון ישראלים צמצמו את כמות המזון שהם צורכים

טיסה, מטוס,
טיסה, מטוס, | צילום: fotolia

"התהליך לא מתחיל בישראל - הוא מתחיל במדינת המוצא. כל נוסע שירצה להגיע לישראל יעבור בדיקת קורונה על המטוס", הסביר אלון קצף, נשיא "פספורטכארד". כלומר, בזמן הצ'ק-אין בחו"ל לא ייתנו לנוסעים להמריא לארץ בלי אישור בריאות, וכאשר ינחתו בארץ הם יעברו בדיקה נוספת. על אף שמעבדות קורונה הן משאב לאומי חסר, ברור שיצטרכו להקימן בנמל התעופה - כך זה עובד במדינות רבות ברחבי העולם.

כך, כשתקום מעבדה בנתב"ג יהיה אפשר לטוס לחופשה בחו"ל עם מה שזכה כבר לשם "דרכון רפואי". בכל העולם יודעים שתיירות רגילה ותיירות עסקית מניעות את הכלכלה, לכן צריך להקים מעבדות קורונה בנתב"ג - ויפה שעה אחת קודם.