הסיווג כהתרעת שווא וזמן ההגעה לזירה: תחקיר האסון במעלית

בסמוך לשעה 12:30 החלו דיירי הבניין להתקשר למוקדי החירום, וכשלא נענו יצאו לרחוב והזעיקו צוות כיבוי שטיפל באירוע באזור • תיעוד: ההצפה בכניסה לבניין ברחוב נדב – בטרם הטביעה

זמן צפייה: 05:43

אסון המעלית בתל אביב: מתחקיר אירוע הטביעה בדרום תל אביב, שבו נהרג זוג צעירים שנתקע במעלית שהוצפה מים, שפרסמו שירותי הכבאות היום (ראשון) עולה כי התרעה ראשונה על האירוע התקבלה במוקד 102 כבר ב-12:42 – אך זו סווגה כ"אירוע שנפתח בשוגג".

דיירי הבניין החלו להתקשר למוקדי החירום בסמוך לשעה 12:30, ולאחר שלא נענו במשך דקות ארוכות – ב-13:08 יצאו כמה מהם לרחוב והזעיקו צוות כיבוי שטיפלו באירוע באזור. ב-13:15 התקבלה במוקד בקשה לתגבור כוחות, ודווח כי אדם לכוד במעלית.

ב-13:33, יותר משעה לאחר שהחלו הדיירים להתקשר למוקדי החירום, הגיעו צוותים נוספים למקום, ב-13:51 הגיעו צוללנים והחלו בפעולות החילוץ. ב-14:40 חולץ דין שושני מהמעלית, וכעבור כמה דקות חולצה גם סתיו הררי, שניהם במצב אנוש. בהמשך נקבע מותם.

לעוד כתבות בנושא:

"פצע שלא ייסגר": דין וסתיו נהרגו באסון המעלית בתל אביב

דיירי הבניין שבו הוצפה המעלית: "בכיבוי לא ענו במשך 40 דקות"

טרגדיה בדרום ת"א: גבר ואישה נלכדו במעלית שהוצפה וטבעו למוות

המכוניות במרתף הבניין ששניים מדייריו נספו באסון המעלית
המכוניות במרתף הבניין ששניים מדייריו נספו באסון המעלית | צילום: חדשות 13
המכוניות במרתף הבניין ששניים מדייריו נספו באסון המעלית
המכוניות במרתף הבניין ששניים מדייריו נספו באסון המעלית | צילום: חדשות 13

מתחקיר ראשוני שפרסמו שירותי הכבאות, בשעות הצהריים אתמול התקבלו למעלה מ-2,700 פניות במוקד האחראי על מחוז המרכז, כאשר את המוקד איישו שלושה מוקדנים. בהמשך הורה קצין האג"ם במוקד על תגבור כוח האדם.

בתיעוד שפורסם ברשתות החברתיות מהבניין שבו נהרגו אתמול דין שושני וסתיו הררי במעלית בשכונת התקווה, ניתן לראות את ההצפות החמורות שהובילו לאסון, ואת המים שמציפים את הכניסה לבניין.

סתיו הררי ודין שושני ההרוגים באסון המעלית בתל אביב
סתיו הררי ודין שושני ההרוגים באסון המעלית בתל אביב | צילום: מתוך פייסבוק

מוקדם יותר, כאמור הותרו לפרסום שמותיהם של דין שושני וסתיו הררי, בני ה-25, שנהרגו במעלית שהוצפה בדרום תל אביב. השניים יובאו למנוחות ב-14:30 בבית עלמין ירקונים. עמית הררי, אחיה של סתיו, ספד לה: "אני לא מאמין שאני מתעורר לבוקר בלעדייך. זה לא דבר קל לעיכול. פשוט טרגדיה לכל המשפחה. ילדה שרק עשתה טוב. אני לא יודע איך נוכל להמשיך לחיות בלעדייך, השארת לנו פצע שלא ייסגר לעולם".

"אני שבור בלעדייך אני מתגעגע אלייך אני רוצה לנשום אותך בכל רגע אני רוצה שתנוחי שם למעלה ותשמרי עלינו ועל כל המשפחה", הוסיף. "את מלאך ואני יודע שאת בגן עדן. אני יודע שנלחמת בכל כוחותייך. אני לא מאמין שאני צריך לכתוב כזה דבר עלייך. בחיים לא דמיינתי שזה יקרה ועוד לך? לנו? השארת אותנו פה לבד להתמודד עם הכאב".

ההצפה בבניין שבשכונת התקווה בת''א, לפני האסון במעלית
ההצפה בבניין שבשכונת התקווה בת''א, לפני האסון במעלית

ציון שושני, אביו של דין, אמר הבוקר לחדשות 13: "אבות לא קוברים בנים. דין היה מקסים, ילד נהדר, נבון. תמיד הסתכל מעבר. יש בורא לכולם והוא מסדר את הכל והכל ממנו. כל מה קורה, קורה רק לטובה. קיבלנו את דין ל-25 שנה ועכשיו החזרנו אותו. ככה זה. תהנו מהזמן שלכם, תהנו מהחיים שלכם. זה קשה מאוד, אין מה להגיד יותר".

"לא המשטרה ולא הכבאות דיברו איתנו", הוסיף. "הגיעו נציגים מהרווחה של עיריית תל אביב. זה אבל פרטי, אנחנו מחפשים שלום עם כולם ורק טוב".

דין חזן, בין דודו של שושני, סיפר: "בצער רב ויגון שאין לתאר אני מבשר על מותו של בן דודי האהוב דין שושני, בשר מבשרי, אהוב ליבי, שנהרג היום (ביחד עם אהובתו סתיו המקסימה) באסון המעלית בשכונת התקווה. פרח טהור שאלוהים החליט שהוא רוצה להנות מנוכחותו היפה בגן עדן. אוהב אותך בן דודי האהוב. אמשיך לשאת את שמך בגאווה ובאהבה כי זה מה שהיית, גוש אהבה מושא לגאווה. נוח בשלום אהוב שלנו".