אלפים מחו נגד הממשלה בת"א: "מנותקים, נמאסתם"; כבישים נחסמו

המפגינים צעדו מכיכר רבין לכיוון קריית הממשלה. היציאות מאיילון למחלף השלום נחסמו לזמן קצר בשני הכיוונים. גם הרחובות קפלן ואבן גבירול נחסמו. כוחות גדולים של משטרה פעלו במקום

הפגנה בתל אביב

אלפי בני אדם הפגינו אמש (חמישי) בתל אביב נגד הממשלה. המפגינים צעדו מכיכר רבין לכיוון קריית הממשלה, וצירים רבים נחסמו. כוחות משטרה גדולים פעלו במקום.

היציאות מכביש 20 למחלף השלום נחסמו לזמן קצר בשני הכיוונים, וגם רחובות קפלן ואבן גבירול. כל הצירים המובילים לרחוב קפלן וצומת עזריאלי נסגרו לתנועת כלי רכב.כוחות משטרה ליוו את הצועדים ושוטרים המוצבים בחסימות מבצעים הכוונה של התנועה לצירים חלופיים.

לכתבות נוספות בנושא >> 

ההיערכות להפגנות בי-ם: לראשונה – בראש הכוח יעמוד מפקד המחוז

גרסת השוטרת שתועדה מכה מפגינה בירושלים: "דחפתי אותה בטעות"

הקצין שהכה מפגין נחקר במח"ש; תיעוד: שוטרת מכה אישה מבוגרת

[brightcove_iframe video_id='news-domestic-part-2008272109' autoplay='0' credit='' desc='הפגנות נגד הממשלה בתל אביב' kid='' duration=''']

מוקדם יותר אתמול נמסר מהמשטרה כי במסגרת ההיערכות להפגנות במוצאי שבת, מפקד הכוח יהיה מפקד המחוז ניצב דורון ידיד ולא מפקד המרחב. עוד הובהר כי סנ"צ ניסו גואטה ינכח כרגיל במקום, חרף העתירה שהוגשה נגדו לאחר שתועד נוהג באלימות כלפי מפגינים.

במשטרה קראו למארגנים להגיש בקשה. כאמור, תנועת "קריים מיניסטר" ומחאת הדגלים השחורים הגישו עתירה לבג"צ בבקשה להרחיק את גואטה מההפגנות בבלפור עד תום חקירתו במח"ש. בין היתר נטען כי "נוכחותו של גואטה, יש בה כדי להלהיט את הרוחות וכן, לסכן את ביטחונם של המפגינות והמפגינים".

הפגנה בתל אביב
הפגנה בתל אביב

בד בבד, 50 אזרחים הגישו תלונה ליועמ"ש בגין השימוש במכת"זיות בהפגנה שנערכה ב-23 ביולי. לטענתם "משטרת ישראל חסמה, לכדה ואז תקפה במכתזיות מפגינים ועוברי אורח שנכלאו במקום תוך שאלו מנסים לעזוב את האזור. התקיפות באמצעות המכתזית חזרו מספר פעמים ולוו באלימות פיזית של המשטרה דבר שהוביל לפציעות של מפגינות ומפגינים".

עוד נמסר מהמפגינים כי "הדבר החשוב ביותר שאזרחים יכולים לעשות כששלטון כושל בטיפול במשבר הגדול בתולדות המדינה הוא למחות נגד המציאות הרעה הזו. הדבר המפחיד ביותר ששלטון יכול לעשות הוא לפגוע באלימות באזרחים המוחים. אנו פועלים שדבר כזה לא יחזור שנית וכל אזרחית ואזרח ירגישו בטוחים לצעוד או למחות ברחובות ללא פחד מהמשטרה".