"חיוך גדול ולבביות": תמר נהרגה מפגיעת הרכבת הקלה בירושלים

תמר פניגשטיין, תושבת פתח תקוה, הייתה בבירה במסגרת התנדבות בשירות הלאומי בביה"ח שערי צדק, כשסבלה מהתקף אפילפטי ונפלה אל המסילה. מנכ"ל האגודה להתנדבות: "האירה את המקום"

זמן צפייה: 01:58

תמר פניגשטיין בת ה-19 מפתח תקוה, שנהרגה הלילה (רביעי) בתאונה הקשה, שבה נפלה למסילת הרכבת הקלה בירושלים ונמחצה, הייתה מתנדבת בשירות הלאומי במחלקת הנשים בבית החולים שערי צדק. הלוויתה תצא בשעה 15:00 מבית העלמין ירקון שער פתח תקווה.

ירון לוץ, מנכ"ל האגודה להתנדבות, אמר לאחר הטרגדיה: "תמר התחילה את שנת השירות שלה לפני כשלושה חודשים בבית החולים שערי צדק, ובעזרת החיוך הגדול והלבביות שאפיינה אותה האירה את המקום. בתקופה קצרה הספיקה תמר לבלוט ולתרום רבות, וכולנו מזועזעים מהתאונה המחרידה שבה מצאה את מותה הלילה בגיל 19. אנו המומים מכאב ושולחים את תנחומינו למשפחת פניגשטיין. נעשה הכל כדי לסייע וללוות את המשפחה וכדי לתמוך במתנדבות השירות האחרות ששירתו עם תמר יחד עם הצוות המסור של שערי צדק".

מטעמו של רמי גרינברג, ראש עיריית פתח תקוה, נמסר בתגובה לתקרית שבה נהרגה בת עירו: "עיריית פתח תקוה וראש העיר רמי גרינברג, משתתפים בצער משפחת פניגשטיין, אשר ביתם תמר ע"ה היא ההרוגה הלילה מהרכבת הקלה בירושלים. תמר היא תושבת שכונת הדר-גנים בעיר ואביה הוא מנהל המכינה הישיבתית בגבעת שמואל ויו"ר בית הכנסת פנינת גנים".

כאמור, פניגשטיין נהרגה מפגיעת הרכבת הקלה ברחוב יפו שבירושלים. היא נלכדה מתחת לגחון הרכבת לאחר שהתעלפה כתוצאה מהתקף אפילפסיה, חולצה, ומותה נקבע במקום על ידי צוות של מגן דוד אדום. ארבע צעירות שהיו עמה לקו בחרדה ופונו לקבלת טיפול.

מהמרכז הרפואי שערי צדק, שם תמר התנדבה לשירות הלאומי במחלקת נשים, נמסר: "תמר ראתה שליחות בהתנדבות ובסיוע למטופלות וסייעה להן רבות, בתמיכה ובנתינה גדולה ותמיד בחיוך גדול". מנכ"ל שערי צדק, פרופ' עופר מרין, אמר: "בשם משפחת עובדי ומתנדבי שערי צדק אנו שולחים תנחומים למשפחת פניגשטיין. תמר האירה באישיותה את כל מי שפגשה וטיפלה והיא תחסר מאוד לצוות ולמטופלות במחלקת הנשים. עם היודע האסון צוותים מקצועיים וטיפולים משערי צדק מעניקים תמיכה וטיפול לכל בנות השירות הלאומי ואנו נמשיך ונלווה אותן ככל שיידרש".

איילת כהן, מנהל שירות המתנדבים והשירות הלאומי בבית החולים, סיפרה על תמר: "תמר הייתה בחורה חייכנית ושמחה, שכבר בפגישה הראשונה איתה מתחברים אליה בקלות. תמר הייתה נכונה לכל משימה ואהבה מאוד את השירות ואת הקשר האישי למטופלות. זוהי אבידה גדולה עבורנו וטרגדיה בלתי נתפסת. כינסנו את כל בנות השירות ונעניק להן את כל התמיכה והליווי כדי להתגבר יחד על מותה של תמר".

פרמדיק מד"א, עוז פולק, סיפר: "מדובר בתאונה קשה ומזעזעת, כשהגענו למקום המראה היה קשה, ראינו צעירה כבת 19 לכודה מתחת לרכבת, היא הייתה ללא נשימה וללא דופק ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותה, 4 מחברותיה שהיו עדות לתאונה לקו בהתקף חרדה ולאחר טיפול רפואי, פינינו אותן להמשך טיפול בבית חולים".

Whatsapp Image 2019 12 04 At 0
התאונה הקטלנית ברכבת הקלה בירושלים | צילום: הערשי פ. תיעוד מבצעי כב''ה

ינון דהן, חובש באיחוד הצלה, דיווח מהזירה דקות לאחר שהצעירה נלכדה: "צוותי כיבוי פועלים בשלב זה לחילוץ פצועה באורח אנוש. בשלב זה היא ללא הכרה וסובלת מפגיעה רב מערכתית כתוצאה מפגיעת הרכבת הקלה".

משה חמד, מתנדב זק״א רכוב על אופנוע שהגיע מהראשונים לזירה, אמר: ״מדובר בתאונה קשה ומזעזעת. כשהגעתי לזירה ראיתי מראות קשים, נערה צעירה בת 19 הייתה לכודה מתחת לגחון הרכבת כשהיא ללא הכרה וסובלת מפגיעה רב מערכתית, אזרחים שהיו במקום סיפרו לי שהנערה ככה״נ רצתה להעלות לרכבת ומסיבה שאינה ברורה החליקה נפלה ונלכדה מתחת לרכבת, לוחמי האש חילצו אותה כשהיא ללא רוח חיים ופראמדיק מד״א נאלץ לקבוע את מותה במקום.״

תמר פניגשטיין ההרוגה בתאונת הרכבת הקלה בירושלים ואביה משה
תמר פניגשטיין ההרוגה בתאונת הרכבת הקלה בירושלים ואביה משה | צילום: באדיבות המשפחה

בנצי אורינג מפקד זק״א ירושלים, סיפר: "אי אפשר לתאר במילים את גודל הצער והכאב באירוע הנורא והקשה הזה. מתנדבי זק״א טיפלו במסירות משך מספר שעות בכבוד המת בטיפול בגופה ובאיסוף הממצאים הרבים בזירה הקשה. נסיבות התאונה נחקרת ע״י המשטרה".