"לקחו את הפרנסה ביום אחד": החשפניות נאבקות בסגירת המועדונים

ארגוני זכויות הנשים מתעקשים לסמן את סגירת המועדונים כניצחון, אך חלק ממי שאיבדו את עבודתן באופן פתאומי טוענות: "אנחנו רקדניות – לא קשורות לזנות בשום צורה"

זמן צפייה: 02:26
שלושה מועדוני חשפנות בתל אביב נסגרו אתמול (שני) ל-30 יום, והדעות בנוגע לאפקטיביות של המהלך חלוקות. בעוד בארגון במטה למאבק בזנות ובסחר לנשים בירכו על הצו וסימנו ניצחון – דווקא חלק ממי שהסגירה נועדה לשרת אותן מוחות. "המשמעות של זה בשבילי זה שלקחו ממני חופש בחירה ממש חשוב, עבודה שאני בחרתי לעבוד בה", אומרת אייבי, שעבדה במועדון הגוגו. "לקחו ממני את הפרנסה ביום אחד". לכתבות נוספות בחדשות 13: שלושה מועדוני חשפנות מוכרים בתל אביב נסגרו בצווים מנהליים 10 חודשי מאסר לחוקר משטרתי שניצל מינית חמש נשים בזנות "די להפוך אותנו לקורבנות": סערה בעקבות הכתבה על הנשים בזנות
שלט של מועדון חשפנות
שלט של מועדון חשפנות | צילום: חדשות עשר
כבר אתמול נאספו מול מועדון ה"גוגו" חשפניות כדי למחות על הסגירה. "אנחנו לא קשורות לזנות בשום צורה – אנחנו רקדניות", אמרה ג'סי, חשפנית שהגיעה להפגנה. "פרקליט המדינה קיבל בשנה שעברה את ההחלטה שגם לאפ דאנס הוא זנות, ובעצם המשמעות של זה היא שבכל מועדון חשפנות שמתבצע בו לאפ דאנס – בעלי המועדון נחשבים לסרסורים", אמרה עו"ד ניצן כהנא, מנהלת המטה למאבק בזנות ובסחר לנשים. המציאות בתוך מועדוני החשפנות היא לא מציאות שמיטיבה עם נשים. אנחנו רוצות לשנות את זה".