מחאת ענף ההסעות הפרטיות: נהגים חסמו כבישים מרכזיים בתל אביב

נהגי אוטובוס מנעו גישה לקריית הממשלה במחאה על "התעלמות ממשלת ישראל המביאה את ענף ההסעות הפרטיות לגסיסה". על כלי הרכב הודבקו כרזות עם הכיתוב: "30 אלף נהגים עומדים במקום"

זמן צפייה: 00:29
נהגי אוטובוסים חסמו הבוקר (שלישי) כבישים באזור דרך מנחם בגין ורחוב הארבעה בתל אביב, ומנעו גישה לקריית הממשלה. זאת לדברי המארגנים, במחאה של נהגי ההסעות על ההתעלמות המתמשכת של ממשלת ישראל המביאה את הענף לגסיסה. על כלי הרכב הודבקו כרזות ענק עם דיוקנו של שר האוצר ישראל כ"ץ והכיתוב: "30 אלף נהגים עומדים במקום. ענף ההסעות בקריסה". חברות ההסעה הפרטיות ספגו נזקים כבדים כבר עם פרוץ מגפת הקורונה, כשענפים רבים בהם היא פעלה כמו תיירות, תעשייה, חינוך ועוד, הפסיקו את עבודתם, כשעד כה רובם טרם חזרו לפעילות מלאה, מה שמביא חברות רבות בענף לקריסה מוחלטת. יש לציין כי למרות היותן חברות תחבורה, חברות ההסעות הפרטיות לא נמצאות תחת משרד התחבורה, מה שמאפשר למשרדי הממשלה להעביר את דרישותיהם מאחד לשני. לכתבות נוספות בחדשות 13 >> מהומות מול הבית הלבן: מפגינים ניסו להפיל פסל של נשיא לשעבר מים מסוכנים: באילו צימרים ומלונות יש זיהום בג'קוזי ובאמבטיה? ביתה של המשפחה הוצת בלילה – האב הכבאי חילץ את אשתו וילדיו
מחאת נהגי ההסעות הפרטיות
מחאת נהגי ההסעות הפרטיות | צילום: חדשות 13
יו"ר הארגון ניסים סרוסי אמר כי "יש פה מצוקה קשה מאוד שאי אפשר להמשיך ולהתעלם ממנה, השטח בוער ועשרות אלפי נהגים חיים בתחושה שאין להם יותר מה להפסיד ושהם חייבים לפעול על מנת לפרנסת את משפחתם. אנחנו לא רוצים להיות במצב הזה אבל הגיע הזמן לפתור את המצוקה הקשה של הענף הזה, שרת התחבורה מירי רגב - את אחראית לנו, אל תאפשרי לנו לקרוס". בשבוע שעבר נחסמו נתיבי איילון לכיוון דרום לזמן קצר, בעקבות מחאת עובדי ענף ההסעות הפרטיות, שטוענים כי הממשלה מתעלמת מקריסת הענף. כלי הרכב נשאו שלטים שעליהם נכתב "ענף בקריסה. תעשייה בגסיסה. מירי רגב אל תפני לנו את הגב", והנהגים צפרו במשך דקות ארוכות. בהודעת מארגני המחאה נכתב כי "חברות ההסעה הפרטיות ספגו נזקים כבדים כבר עם פרוץ מגפת הקורונה, כשענפים רבים בהם היא פעלה כמו תיירות, תעשיה, חינוך ועוד, הפסיקו את עבודתם, כשעד כה רובם טרם חזרו לפעילות מלאה, מה שמביא חברות רבות בענף לקריסה מוחלטת".