"זאת ההופעה האחרונה שלך": המוזיקאי רוני פיטרסון הובא למנוחות

מאות חברים, אמנים ובני משפחה הגיעו לבית הקברות הלטיני ביפו, ללוות בפעם האחרונה את הגיטריסט שמת במהלך ראש השנה בגיל 62. "נתת למוזיקה את כולך ומעולם לא שכחת לתת מחמאות"

זמן צפייה: 00:40

המוזיקאי רוני פיטרסון, שמת במפתיע בראש השנה, הובא היום (חמישי) למנוחות בבית הקברות הלטיני ביפו. מאות מוזיקאים, חברים ובני משפחה ליוו אותו בדרכו האחרונה. אלמנתו נילי פיטרסון, הזמר שלום חנוך ואחיו ריי ספדו לו. הזמר גדי אלטמן שר במהלך טקס הלוויה את שירו של בוב דילן "צעיר לנצח".

"אני חושבת שהיית מעדיף שכולם יבואו להופעה שלך בזאפה, אבל פה זאת ההופעה האחרונה שלך", אמרה אלמנתו נילי. "נתת למוזיקה את כולך ומעולם לא שכחת לתת מחמאות".

עוד בחדשות 13:

פרקליטי נתניהו הגיעו ליום השימוע השני: "נציג ראיות חדשות"

חשד לרצח וניסיון התאבדות: אישה נדקרה למוות; גבר במצב קשה

[brightcove_iframe video_id='news-domestic-culture-entertainment-20191003-1941' autoplay='0' credit='' desc='הזמר גדי אלטמן שר את "צעיר לנצח" של בוב דילן' kid='1_mub43nyt' duration='90']

כאמור, פיטרסון הלך ביום שני לעולמו, בגיל 62. אלמנתו נילי הודיעה כי נמצא מקום קבורה לבעלה בבית הקברות ביפו - לאחר עיכובים בשל היותו נוצרי.

תחילה אמרה כי המשפחה לא מצליחה למצוא מקום קבורה. "מדינה במערומיה", כתבה בחשבון הפייסבוק שלה. "אמן משכמו ומעלה שהעשיר במו ידיו את תרבות המוסיקה פה, שייצג את המדינה בכבוד כל כך גדול, כשליח של משרד החוץ שהביא לפה אמנים בעלי שם שחסרו לארצותיהם ורק שיבחו את מדינתנו. שליח הסברה".

"ציוני בנשמתו אוהב ישראל, ובגלל שאינו יהודי בילינו שעות אתמול לחפש מקום קבורה הולם שאינו עולה עשרות אלפי שקלים. נתינה ואזרחות טובה לא נמדדת על פי דת, רק על פי הלב, לא יאמן. לצערי עדין אין לי מועד ומקום ללוויה. מחכה לנס".

רוני פיטרסון
רוני פיטרסון | צילום: חדשות 13

פיטרסון נולד בגרמניה והתעניין במוזיקה והופיע באופן מקצועי כבר כילד צעיר. ב-1987 נבחר פיטרסון לנגן במופע של שלום חנוך "רק בן אדם", ובהמשך השתתף בהקלטת האלבום בעל אותו השם. בהמשך הפך לנגן קבוע בהופעותיו ואלבומיו של חנוך, וב-1991 עלה רשמית לישראל. עם השנים הופיע פיטרסון עם מוזיקאים ישראלים רבים, בהם רמי קלינשטיין, ריטה, מאיר אריאל, ויזהר אשדות.

בשנים האחרונות ערך פיטרסון מופעי מחווה לבוב דילן ולענקי הבלוז, בהם בי.בי. קינג. בנוסף ערך מופעי מחווה לציון 50 שנה לפסטיבל וודסטוק. פיטרסון היה מעריץ גדול של בוב דילן ואריק קלפטון, על שמם נקרא בנו אריק דילן.

לאחר היוודע הבשורה, שלום חנוך הגיב למותו של פיטרסון ואמר: "עוד לא מעכלים את הבשורה. מאוד עצובים מלכתו של רוני שלנו, האחד והיחיד", כך כתב בחשבון הפייסבוק שלו.