המשטרה נערכת לפורים: חקרה באזהרה חשודים בארגון מסיבות

בעקבות החלטת הממשלה לאסור התקהלויות ומסיבות בימי החג, המשטרה זימנה לאורך היום מארגני מסיבות מחתרתיות, והזהירה אותם מפני קיום אירועים. הנחקרים שוחררו בתנאים מגבילים • פרסום ראשון

זמן צפייה: 00:37

ברקע החלטת הממשלה להטיל עוצר לילי בחג פורים ולאסור התקהלויות, למשטרת ישראל זומנו היום (רביעי) מספר בני אדם, אשר חשודים בארגון מסיבות מחתרתיות. החשודים נחקרו באזהרה, ובהמשך שוחררו לביתם בתנאים מגבילים. כבר אמש החלה יחידת אתגר בלהב 433 בחיפוש אחר מארגני המסיבות, ובכוונת המשטרה להמשיך ולאתרם.

מהמשטרה נמסר כי "קיום מסיבות בימים אלה, בהם בכל יום מתגלים אלפי מאומתי קורונה חדשים, עלול להחמיר את המצב ואף להוות מוקדי הפצה המוני של הנגיף, לעלייה בתחלואה והדבקתם של רבים שכלל לא לקחו חלק באירוע".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

גמליאל: זיהום הזפת נגרם בשל אוניות עברייניות, למקרה יש כתובת

4,395 נדבקים חדשים אובחנו אתמול – 6.1% מהבדיקות חיוביות

פיילוט הצמידים האלקטרונים למבודדים ששבים מח"ול – יוצא לדרך

בליינים במסיבה
מסיבה | צילום: רויטרס

כאמור, הממשלה אישרה אמש את ההצעה להטיל עוצר לילי בפורים, בין חמישי לשבת, זאת בניסיון למנוע את ההתקהלויות הצפויות במסיבות ובטישים - אשר עתידות להתקיים בניגוד להגבלות. העוצר יחול בין השעות 20:30 עד 5:00 במתכונת הסגר השלישי, עם מגבלת מרחק של קילומטר מהבית, כמו גם איסור שהייה בבית מגורים של אדם אחר.

בנוסף לכך, התחבורה הציבורית תצומצם והתפוסה באוטובוסים תוגבל ל-50%. העוצר צפוי להסתיים ביום שבת, אך בשל עמדת משרד הבריאות והחשש מפני "עלייה המונית לירושלים", ההגבלות של התחבורה הציבורית יימשכו גם ביום ראשון - אז יחגגו בבירה את שושן פורים.

במשרד ראש הממשלה הבהירו למען הסר ספק, כי לאורך כל שעות היום "אין לקיים אירועים החורגים מהתקנות בעניין התקהלויות - 10 אנשים במרחב סגור ו-20 אנשים במרחב פתוח, ובכלל זאת אין לקיים תהלוכות, כינוסים, מופעים וכיוצא בזה".