מחאת העובדות הסוציאליות: צומת עזריאלי בתל אביב נחסם לתנועה

ברקע משבר הקורונה, עשרות חסמו את הצומת המרכזי ועובדים נוספים הפגינו ברחבי הארץ נגד "קריסת שירותי הרווחה". בצפת, ראש העיר הצטרף גם הוא למחאה. "השכר שלי עלוב - משהו פה רקוב"

זמן צפייה: 00:32
עשרות עובדים ועובדות סוציאלים חסמו היום (חמישי) את צומת עזריאלי בתל אביב במחאה על "קריסת שירותי הרווחה, מגפת האלימות כלפיהם, העומסים והשכר המביש". על פי הנתונים באיגוד העובדים הסוציאלים, כל עובד אמור לטפל ב-300 תיקים בממוצע, בלי הוספת תקנים ובלי תוספות. כמו כן, בשבועיים האחרונים של המחאה לא הושגה התקדמות מול משרד האוצר. העובדים והעובדות מפגינים בכל רחבי הארץ, כאשר בצפת ראש העיר, שוקי אוחנה, הצטרף למחאה. בהפגנות הונפו שלטים עליהם נכתב, בין היתר, "בושה", "השכר שלי עלוב - משהו פה רקוב" ו-"דורשות משכורת אמיתית". לכתבות נוספות בחדשות 13 >> פרשת הכדורגלנים: נבדק אם אחת הקטינות הפרה את איסור הפרסום הבדיקה החשאית בפרקליטות: איך נמחקו מסמכים סודיים בתיקי רה"מ? תחקיר: כך הטריד רב בכיר מחולון את תלמידי ישיבתו • תיעוד
מחאת העובדות הסוציאליות
מחאת העובדות הסוציאליות | צילום: עיריית צפת
בזמן התפרצות המגפה אישרה הממשלה תיקון לתקנות לשעת חירום שמכיר בעובדים סוציאלים ברשויות המקומיות חיוניים, כך שיוכלו להעסיק אותם מעבר למכסת העובדים המאושרת להן. כזכור, שלושה שבועות לפני כן הוכרו עובדים סוציאלים לחוק חיוניים, והעסקת יתר העובדים הייתה כפופה להחלטת הרשויות.