סיור בשוק - ותפילות בכותל: מסע הסליחות של אלפי ישראלים

בערב יום הכיפורים מתמלאת רחבת הכותל המערבי שבירושלים באלפי מתפללים שמגיעים מכל קצוות הארץ. לא רק התפילה היא שמושכת את ההמונים - אלא גם שלל האטרקציות שיש לעיר להציע

זמן צפייה: 05:22
הכותל המערבי שבירושלים, שעת לילה מאוחרת, לכאן מתנקזים דתיים, חילונים, גברים ונשים, קטנים וגדולים שמגיעים מכל קצוות הארץ לעוד ערב מיוחד של סליחות, לקראת היום הקדוש ביותר במסורת היהודית. ואלה לא רק התפילות שמביאות את העם לעלות לירושלים, אלא גם האטרקציות השונות שיש לעיר להציע - החל משוק מחנה יהודה, דרך סמטאות העיר העתיקה וכלה בקברי צדיקים. לכתבות נוספות בחדשות 13 >>  התנהלות טראמפ ברקע הנסיגה מסוריה חריגה אפילו עבורו • פרשנות אחרי הנסיגה האמריקנית: דיווח על תקיפה טורקית בצפון סוריה בכיר באמ"ן: "צה"ל ערוך למתקפת טילי שיוט איראניים על ישראל"
סליחות בכותל
סליחות בכותל | צילום: חדשות 13
בין המתפללים נמנים גם כאלה שרק לאחרונה עלו לארץ, חלקם יהודים יוצאי אתיופיה שעורכים טוקס מסורתי ונושאים תפילה שמלווה אותם במשך דורות. אחרי שהם סופגים מהעיר את כל מה שיש לה להציע - לקראת חצות כולם נאספים ברחבת הכותל למעמד הסליחות המרכזי שמתקיים בכל ערב, בעיקר בעשרת ימי תשובה שבין ראש השנה ליום הכיפורים.