מהיום: עוברים לנהיגת חורף. כך תשמרו על עצמכם

מהיום חובה על הנהגים להדליק אורות בכבישים בין עירוניים גם ביום. הקנס לנהגים שיפרו את ההוראה: 100 שקלים ו-2 נקודות

אורות בכביש בין עירוני (123RF)

החל מהיום (שלישי) חובה על הנהגים לנסוע באורות דולקים בכבישים הבין-עירוניים גם בשעות היום. חובת הדלקת האורות חלה על כל סוגי הרכב והיא תהיה בתוקף במשך כל חודשי החורף, עד ל-31 במרץ 2017. הקנס למי שינהג ללא אורות הוא 100 שקלים, בתוספת שתי נקודות חובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשך חודשי החורף נהגי אוטובוסים, מוניות, ורכב משא כבד חייבים להדליק אורות ביום גם בכבישים העירוניים. נהגי האופנועים מחוייבים להדליק אורות ביום גם בכבישים עירוניים וגם בכבישים בין-עירוניים בכל ימות השנה.

ממשרד התחבורה נמסר שמרבית הנהגים מצייתים להוראה ומדליקים את האורות גם ביום והוסיפו שיש לבצע בדיקות נוספות לקראת החורף, שכוללות בין השאר את מערכת הבלמים, צמיגים, היגוי, תאורה, מגבים, וכן מערכת הפליטה, חימום והפשרת אדים.

באור ירוק, העמותה למאבק בתאונות הדרכים בישראל, ממליצים על 10 כללי בטיחות לנהיגה בחורף: שמירה על צמיג תקין ללא סדקים ויובש ועל לחץ אויר תקין בצמיגים, לוודא שאורות הרכב נקיים ופועלים כראוי, לבדוק שהמגבים אינם יבשים ונוקשים, להקפיד על הדלקת אורות הרכב גם ביום, לשמור על מרחק בטוח מהרכב שלפנים, למלא את מיכל המגבים במים ולבדוק שהמתזים מכוונים ואינם סתומים, לנסוע לאט לפני כניסה לפניה או עיקול ולהימנע מבלימת פתע, מומלץ להצטייד ב'ערכת חרום' הכוללת נורות, כבלי התנעה, אפוד זוהר ופנס, לשמור על אוורור הרכב. חימום מלא של הרכב עשוי לגרום לנמנום ולהפחית את המהירות כשהכביש רטוב ולהימנע מבלימות או תאוצות פתאומיות.

[brightcove_iframe video_id='20mezeg_vtr2_n20161031_v1' autoplay='0' kid='' duration='0'']