"נער צעיר ושמח שעתידו לפניו": נועם זר בן ה-17 נהרג בכביש 40

הנער, שהיה אמור לחגוג מחר את יום הולדתו, רכב בשעות הבוקר על אופנוע בין צומת תימורים לכיוון קסטינה והתנגש בפגוש אחורי של משאית. אביו, מתנדב זק"א, הוא זה שמצא אותו בזירה

זמן צפייה: 00:26
נועם זר שנהרג הבוקר (רביעי) בתאונת דרכים בכביש 40, מצומת תימורים לכיוון קסטינה, היה אמור לחגוג מחר את יום הולדתו ה-17. נועם, מהיישוב תימורים במישור החוף שרק לאחרונה סיים כיתה י"א, רכב על אופנוע, ובמהלך הנסיעה תנגש בפגוש האחורי של משאית. נועם נפצע קשה מאוד, וצוותי מד"א שהגיעו למקום ביצעו בו פעולות החייאה שבסופן נאלצו לקבוע את מותו. אביו, מתנדב זק"א, היה בין אנשי הצוות הראשונים להגיע לזירה - וכך גילה על מותו של בנו. כוחות המשטרה ובוחני תנועה פתחו בחקירת נסיבות התאונה. לכתבות נוספות בחדשות 13 >>  שני בני אדם נהרגו בתאונות דרכים; חשד לפגע וברח בירושלים הלל ועמית נהרגו בתאונה ליד ים המלח: "אסון נורא קרה לנו" סולימאן בן ה-10 נהרג מענף שקרס בקייטנה: "כולם ברחו חוץ ממנו"
נועם זר ההרוג בתאונת האופנוע בכביש 40
נועם זר ההרוג בתאונת האופנוע בכביש 40 | צילום: באדיבות המשפחה
ראש המועצה האזורית באר טוביה קובי אביבי ספד לנועם בשם חברי המליאה ותושבי המועצה: "התבשרנו היום על מותו הטרגי והכואב של נועם זר, בן מושב תימורים. אני מבקש לשלוח תנחומים בשמי ובשם המועצה כולה למשפחת זר היקרה שאיבדה את היקר לה מכל. הלב כואב על לכתו של נער צעיר ושמח שכל עתידו היה לפניו, הסיפורים על דמותו המיוחדת של נועם כבר מתחילים לזרום אלינו ואנו מבינים את האסון הגדול שפקד את משפחת זר, את מושב תימורים ואת מועצת באר טוביה כולה. תהיה נשמתו צרורה בצרור החיים. אני רוצה לציין שהצוותים המקצועיים שלנו יעשו את מירב המאמצים כדי להקל על משפחת זר ולתת את המענה הנצרך לסידורי הלוויה והתמיכה במשפחה". חובש מד"א מאיר אביבי סיפר: "מדובר בתאונה קשה, הנער שרכב על האופנוע שכב בסמוך לחלקה האחורי של המשאית כשהאופנוע עליו רכב מפורק לגמרי. הוא היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה וסבל מפגיעה רב מערכתית קשה. ביצענו פעולות החייאה מתקדמות שכללו תרופות, הנשמות ועיסויים אבל לצערנו בסופן נאלצנו לקבוע את מותו. טיפלנו גם במספר אזרחים שהיו עדים לתאונה והיו נסערים מאוד". במהלך הלילה נהרג הולך רגל, צעיר בן 21, שנפגע מרכב בכביש 2 מעתלית לכיוון דרום. פרמדיק מד"א, אדם ערדה, סיפר: "כשהגענו למקום ראינו בשולי הכביש צעיר מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית קשה מאוד לאחר שנפגע מרכב. ביצענו בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו". בשעות הבוקר צעיר בן 19 נפצע באורח אנוש עם פגיעה רב מערכתית בכביש 1, סמוך למנהרת הראל לכיוון תל אביב, כתוצאה מרכב שפגע בו וברח מהמקום. הפצוע פונה לבית החולים הדסה עין כרם, וכוחות משטרה ובוחני תנועה פתחו בחקירה לאיתור הנהג הפוגע. בתיעוד ניתן לראות את הצעיר יורד ממשאית בצד הכביש. כמה שניות לאחר מכן הרכב פוגע בצעיר וממשיך בנסיעתו.