הנהג הפוגע בכביש 443 נחקר בחשד לגרימת מוות ברשלנות

שעות לאחר התאונה שגרמה למותן של ציפי רימל ובתה התינוקת נועם, שללה המשטרה את החשד כי הנהג היה תחת השפעת אלכוהול. כעת נבחן אם פגע ברכב המשפחה בעודו נוסע במהירות מופרזת

זמן צפייה: 02:55

נהג הרכב בן ה-18, תושב מזרח ירושלים, שהיה מעורב בתאונת הדרכים בכביש 443 בשעות הלילה (ראשון), שבה נהרגו אם ובתה התינוקת, נחקר בחשד לגרימת מוות ברשלנות. הוא נחקר בבית החולים, בו אושפז במצב בינוני-קשה, ונשלל החשד כי נהג תחת השפעת אלכוהול, אך עדיין נבחן אם נסע במהירות מופרזת.

בהקלטת שיחת הטלפון למד"א נשמעת עדת ראייה לתאונה מתארת את מצבם של הנפגעים. "יש פה אישה שלא נראית בהכרה ותינוק בסל-קל שלא מגיב", אמרה. "כולם פה מנסים לפתוח את האוטו ולהוציא את התינוק". בהמשך ביקשה מהמוקדן שישלח גם מכבי אש כדי לחלץ את בני המשפחה מהרכב.

כאמור, ציפי רימל בת ה-34 ובתה נועם רחל בת השלושה שבועות מהיישוב נווה צוף שבבנימין נהרגו בתאונת הדרכים הקטלנית שאירעה הלילה בצומת גבעת זאב סמוך לירושלים. אבי המשפחה, אפרים, מאושפז במצב קשה, ובנו איתי בן ה-12, שחוגג היום יום הולדת, נפצע אנוש. למשפחה עוד שלושה ילדים שלא היו באירוע, ילדה בת 9, וילדים בני 7 ו-3.

עוד בחדשות 13:

"אסון בלתי נתפס": ציפי ובתה נועם נהרגו בתאונת הדרכים ליד י-ם

חברתה של ההרוגה בכביש 443: "הייתה בעננים כשגילתה שיש לה בת"

ציפי רימל ובתה נועם רחל שנהרגו בתאונה עם אב המשפחה אפרים
ציפי רימל ובתה נועם רחל שנהרגו בתאונה עם אב המשפחה אפרים | צילום: באדיבות המשפחה

עדנה ברון, חברה של ציפי רימל שנהרגה בתאונה סיפרה: "עבדתי עם ציפי הרבה שנים. היא גרה פה ביישוב הרבה שנים. היא עבדה בבית ספר כמורה לאנגלית קרוב לעשור, היא הייתה מחנכת. מאוד יצירתית ומאוד סוחפת ונגעה בכולנו".

"כשהתינוקת נולדה לפני שלושה שבועות, היא הייתה בעננים. היא כל כך רצתה בת", הוסיפה. "החיוך לא זז מהפנים שלה מהיום שנודע לה שזה בת. מתפללים לרופאתו של הבן הגדול. היום הוא בן 12 והיא כבר תכננה את בר המצווה שלו, שיתפה את התוכנית שלה. סעדנו ביחד, והכל היה מתוכנן, יודעת מה יהיה, כמעט לפרטי פרטים".

תאונה בכביש 443
תאונה בכביש 443 | צילום: צבי גלובנציץ

חברה נוספת של המשפחה, יהודית בן נון תושבת היישוב נווה צוף שבו התגוררה המשפחה, סיפרה: "אין פה אף אחד שלא הכיר אותם, הייתה לה ולאפרים נגיעה כמעט בכל דבר ביישוב. אנחנו באבדה מאוד גדולה ואני חושבת שלהיות בסיטואציה שקוברים אמא ומניחים עליה את התינוק באותו קבר זה משהו שאי אפשר לתאר.

"אנשים לא מבינים כמה תאונות דרכים זה פוגע והורס משפחות. אתה יכול להיות הנהג הכי טוב, ופשוט היה נהג מטורף שעוד לא ברור למה נכנס להם", הוסיפה. "הלוואי וזה יהיה הקורבן האחרון, שפשוט כל אחד יעשה את ההשתדלות שלו".