המהומות בבי"ח מאיר: "עימותים של ממש בין מאבטחים לבני משפחה"

"הוכרז קוד של נפגעי טראומה, ושני פצועים הובהלו לחדר המיון. איתם הגיעו עשרות משתתפים שביקשו להיכנס". כתבת חדשות 13 ד"ר הילה קורח הייתה במקום, ודיווחה על פרטים חדשים מהמקרה

זמן צפייה: 01:41

המהומות בבית חולים מאיר בכפר סבא: כתבת חדשות 13, ד"ר הילה קורח, הייתה במקום - ודיווחה על פרטים חדשים מהמקרה.

לדבריה: "היינו בבית החולים כשהוכרז על קוד של הגעת נפגעי טראומה, ושני פצועים הובהלו לחדר המיון. איתם, הגיעו עשרות משתתפים מההלוויה בג'לג'וליה, שביקשו להיכנס לחדר המיון. בזמן שקבעו במיון את מותו של אחד הפצועים, והמשיכו להיאבק על חייו של הפצוע השני - החלה התגודדות ועימותים של ממש בן מאבטחי ביה"ח והניידות שהגיעו למקום, לבין בני המשפחה של הפצועים בחדר המיון.

"נעשה שימוש באלות וגז מדמיע לפיזור הפגנות, וכוחות משטרה המשיכו להגיע למקום. התמונות הללו לצערי הופכות להיות יותר ויותר תדירות, ובהן עימותים בין בני משפחה לצוות הרפואי, אבל פה זה היה סוריאליסטי לגמרי. קשה להילחם בזה, אך תודות להיערכות של צוותי הביטחון - המהומה פוזרה".

כזכור, גבר בשנות ה-50 לחייו נורה היום (שלישי) בראשו בבית הקברות בג'לג'וליה, ופונה לבית החולים מאיר בכפ"ס, שם נקבע מותו. בנוסף, צעיר בן 25 נפצע קשה. מחוץ לחדר מיון החלה מהומה וקרובי משפחתו של הנרצח תקפו מאבטחים.

מפרטים ראשוניים עלה כי נדים שתיווי, תושב ג'לג'וליה בן 32, הגיע ללוויה במועצה המקומית בעודו מצוי בסכסוך עם אחת המשפחות. המחסלים שהגיעו לבית העלמין זיהו אותו ופתחו באש לעברו וגרמו לפציעתו קשה. כתוצאה מהירי נהרג עודה, שלא היה קשור בשום צורה לסכסוך. בהמשך, בני משפחתו של עודה הגיעו לבית החולים מאיר והחלו להתפרע.