לאחר השמועות: ליהיא לפיד פרסמה את תלוש המשכורת שלה

נוכח טענות שהופצו ברשת אודות תשלום "מופרז" שקיבלה לפיד על עבודתה ב"ידיעות אחרונות", אשתו של חבר הכנסת חשפה את שכרה - שעומד על 10,000 שקלים. זאת, לאחר שטענה כי פוטרה בשל בעלה

ליהיא לפיד
ליהיא לפיד | צילום: יח"צ

העיתונאית ליהיא לפיד, אשתו של חבר הכנסת יאיר לפיד, חשפה היום (שני) את תלוש המשכורת שקיבלה מ"ידיעות אחרונות", לפיו שכרה החודשי עומד על עשרת אלפים שקלים ברוטו. זאת, לאחר שנפוצו ברשת שמועות לפיהן הרוויחה עשרות אלפי שקלים על הטור השבועי שכתבה לעיתון.

תלוש המשכורת של ליהיא לפיד
תלוש המשכורת של ליהיא לפיד | צילום: דוברות יאיר לפיד

כזכור, ביום שבת טענה לפיד בחשבון הפייסבוק שלה כי היא פוטרה מעיתון "ידיעות אחרונות" לאחר 15 שנה, "בשיחת טלפון. בגלל בעלי".

לפיד, שכותבת בעיתון טור אישי משנת 2003, טענה בפוסט כי העורכת שפיטרה אותה אמרה לה: "את לא חושבת שזה בעייתי שתחזרי לכתוב בעיתון?". "לא, אני לא חושבת שזה בעייתי שאני כותבת מדור אישי נשי בעיתון – גם אם בעלי פוליטיקאי", כתבה לפיד, "ואני בעיקר לא חושבת שבשנת 2019 במדינת ישראל אפשר לפטר אדם בגלל העבודה של בן זוגו".

לטענתה, במשך שנים היא שילמה את המחיר על רקע מקצועו של בעלה. "לא מעט פעמים צנזרתי את עצמי בעיתון. תמיד מחקתי כל מה שביקשו בלי שום ויכוח - רק שהכל יהיה בסדר. שאף אחד לא יגיד כלום. לא העלו את שכרי 15 שנה – כדי שלא יגידו. לא הזיזו אותי מהמקומונים כדי שלא יגידו. אז הנה – עכשיו פיטרו אותי כדי שלא יגידו. ואני לא אשתוק. אני גאה להיות אשתו של יאיר. אבל אני לא רק אשתו. אני גם אני".

ליהיא לפיד
ליהיא לפיד | צילום: אור גפן

לבסוף התייחסה גם לסערה סביב ההתבטאות של השופט בדימוס עודד אל-יגון על לבושה של לינור אברג'יל, שהנחתה את טקס המשואות, וכתבה: "לא ניתן להשתיק נשים בגלל הלבוש שלהם, כיסוי הראש שלהם או העבודה שיש להן דעות. ואני לא אשתוק על זה שמישהו חושב שזה נכון להשתיק אישה בגלל בעלה. הגזמתם".

ח"כ לפיד הגיב לדברי אשתו ומסר: "אני עדיין מתקשה להאמין שפיטרו את ליהיא רק כי היא אשתי, אבל אלה הזמנים שבהם אנחנו חיים. זה חלק מההתקפה על כל הערכים שפעם נראו לנו ברורים מאליהם. זה חלק מהקמפיין נגדנו שחצה את כל הגבולות. אנחנו חזקים ואוהבים ונעמוד בכל התקפה, אבל זה מה שקורה כשעיתון מתחיל לפחד מהשלטון".

מ"ידיעות תקשורת" נמסר בתגובה: "לפיד לא פוטרה עדיין ולא התקבלה החלטה סופית אבל לקראת חזרתה לעבודה הועלתה בפניה על ידי מעסיקיה- הבעייתיות שבפעילות שלה בקמפיין כחול לבן ולפיד מיהרה לפרש זאת כפיטורים".