"נבוא לבית שלך": איומים על בעלי בית"ר י-ם - שתובע מיליון שקל

משה חוגג תבע באופן אישי ארבעה אוהדים בגין איומים שקיבל לכאורה בווטסאפ וברשתות החברתיות - בעקבות צירופו של השחקן עלי מוחמד לקבוצה. "נעשה לו פולסא דנורא"

זמן צפייה: 02:55

בעלי בית"ר ירושלים, משה חוגג, הגיש היום (שלישי) תביעה על סך מיליון שקלים נגד ארבעה אוהדי הקבוצה, בגין איומים שקיבל לכאורה בווטסאפ וברשתות החברתיות - בעקבות צירופו של השחקן עלי מוחמד. בין היתר נכתב: "נבוא אליך הביתה" ו-"נעשה לחוגג פולסא דנורא".

הנתבעים אינם מראשי ארגון האוהדים "לה פמיליה", ואחד מארבעתם הוא צעיר תושב ירושלים שחלק מההתכתבות שלו עם חוגג פורסמה אמש בחדשות 13. אותו אוהד שלח הודעה לחוגג ובה כתב כי "לא יהיה מוחמד בבית"ר". בתגובה, חוגג ענה: "לא שואל אותך".

לכתבות נוספות חדשות 13: 

"השם מוחמד - לא בטדי": הסערה סביב הרכש החדש של בית"ר ירושלים

יוסי בניון פורש מכדורגל; מונה למנהל המקצועי של בית"ר ירושלים

Whatsapp Image 2019 06 10 At 2
התכתבות בין בעלי בית''ר ירושלים, משה חוגג, לבין אוהד | צילום: חדשות 13

כאמור, כמה אוהדים של הקבוצה התרעמו אמש על החלטת ההנהלה להחתים לשלוש שנים את הקשר עלי מוחמד, כיוון שחשבו שהוא מוסלמי. אולם, גם לאחר שנודע להם כי השחקן נוצרי, הבהירו נציגי ארגון "לה פמיליה" כי הם לא מוכנים ששם המשפחה שלו ישמע באצטדיון הרשמי ואמרו: "נדאג להחליף לו את השם".

יוסי בניון, המנהל המקצועי החדש של הקבוצה, שיבח את השחקן וכתב כי "מוחמד היה אחד השחקנים המצטיינים בליגה בעונות האחרונות והצטרפותו מהווה אמירה בנוגע לבניית הסגל העמוק והחזק שלנו".

אוהדי ביתר ירושלים
אוהדי ביתר ירושלים | צילום: רויטרס

בעקבות הסערה, המועדון פרסם בקבוצת הפייסבוק הודעה רשמית שבה נכתב: "הגיעו איומים מפורשים מצד אוהדים כלפי בעלי המועדון משה חוגג. אני מאושרים ושמחים לצרף את עלי מוחמד לשורות הקבוצה, מדובר בשחקן הזר הטוב בליגה בעונה שחלפה ויש כאן הצהרת כוונות ברורה, הקהל הנפלא והאדיר של בית"ר תומך ואוהב ללא תנאי, ואנו לא ניתן למיעוט לנסות להכתיב ולפגוע – לא במוניטין של המועדון ולא בהכנות לבניית קבוצה חזקה תסב גאווה ואושר".

היום, לאחר שהתבהר מוצאו של מוחמד, הארגון "לה פמיליה" טען שהתקשורת הסיתה נגדו כדי לסכסך בין חבריו לבין חוגג, והצהיר כי "לאחר אין ספור בירורים ובדיקות לגבי זהות השחקן עלי, אנו מודיעים בזאת שאין לנו שום בעיה עם השחקן הזה עקב היותו נוצרי הדוק. אבל כן יש לנו בעיה עם השם שלו בלבד ולא עם השחקן עצמו. לכן אנו נדאג להחליף לו את השם כדי שהשם מוחמד לא ישמע בטדי".