רכבו של השר חיים ביטון היה מעורב בתאונה; אביו נפצע קשה

אביו של השר חיים ביטון (ש"ס), בן 82, נפצע קשה בתאונת דרכים בין אוטובוס לרכב פרטי בצומת הרחובות גולדה מאיר ורקנאטי בירושלים. הוא פונה לבית החולים שערי צדק. עוד שני בני אדם נפצעו בתאונה - ככל הנראה אמו ונהגו של השר - ומצבם בינוני וקל

זירת התאונה בירושלים
זירת התאונה בירושלים | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

אביו של השר במשרד החינוך חיים ביטון (ש"ס), בן 82, נפצע הערב (שבת) קשה בתאונת דרכים בין אוטובוס לרכב פרטי בצומת הרחובות גולדה מאיר ורקנאטי בירושלים. הוא פונה לבית החולים שערי צדק. עוד שני בני אדם נפצעו בתאונה - ככל הנראה אמו ונהגו של השר - ומצבם בינוני וקל.

פראמדיק מד"א נדב טייב סיפר: "נהג הרכב ישב כשהוא מחוסר הכרה וסובל מחבלת ראש קשה. הענקנו לו טיפול רפואי שכלל הרדמה והנשמה, ופינינו אותו בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים כשמצבו קשה".

השר חיים ביטון
השר חיים ביטון | צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

בתוך כך, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, שנפצע אתמול קל בהתהפכות רכבו לאחר שנהגו חצה צומת באור אדום סמוך לזירת הפיגוע ברמלה - יישאר באשפוז הלילה בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. נהגו של השר - שנפצע גם הוא באורח קל - צפוי להיחקר. נהג הרכב הנוסף שנפצע בתאונה עבר ניתוח. בתו של בן גביר שוחררה מבית החולים אמש.

מבית החולים נמסר כי השר "מתאושש מפגיעת תאונת הדרכים שעבר אתמול ומטופל על ידי הצוות בהדסה עין כרם. השר סובל משברים בצלעות וממכות יבשות ומצבו מוגדר קל. הוא יושאר באשפוז גם הלילה. בתו של השר, שנפגעה אף היא באורח קל בתאונה, נבדקה אמש ושוחררה לביתה".

בן גביר ורכבו ההפוך בזירת הפיגוע ברמלה
בן גביר ורכבו ההפוך בזירת הפיגוע ברמלה | צילום: יונתן דינזל, פלאש 90/שימוש לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים

הערב הודיעה לשכתו של בן גביר כי "השר נמצא באיום מתמיד על חייו והתנהלותו בהתאם למי שנמצא על כוונת גורמי טרור 24/7. השר חוזר הערב - ממיטתו בבית החולים - לדאוג לביטחון הלאומי של כלל ישראל - רק בשישי האחרון ראינו עדות לחשיבות הרפורמות שעושה השר בן גביר ואזרח שקיבל רישיון במסגרת הרפורמה בנשק הציל חיים".

בפוסט בפייסבוק כתב בן גביר: "אני שומע כל מיני טענות לגבי אופן הנסיעה. רק אזכיר, לצערי אני האישיות המאוימת ביותר כיום במדינת ישראל. רק בשנה האחרונה נלכדו מספר חוליות שרצו להתנקש בי. בהתאם לכך, וכנהוג לגבי אישים בכירים מאוימים אחרים, נסיעתי יחד עם רכבי האבטחה הינה במתכונת מבצעית. בפרט בזמנים ובמקומות ברמת איום גבוהה יותר. למרבה הבושה, אני רואה אנשים שבאופן פומבי מייחלים למותי. כולל אדם אחד שהיה בעבר ניצב במשטרה. מדובר בתופעה מתועבת, של אנשים מתועבים, שמלבים שנאת אחים, שאוהבים אויבים יותר מאשר אחים, והם הסכנה הגדולה ביותר למדינת ישראל. בושה גדולה שאדם כזה החזיק פעם בתפקיד בכיר במשטרת ישראל. חובה עלינו להוקיע ולהקיא גורמים כאלו מתוכנו".