הגשם הציף את הדרך לבית הספר - הילדים נאלצים ללכת בתוך ביצה

התלמידים משבט אבו קווידר שבנגב עוברים דרך הביצה ומגיעים לביה"ס כשהם רטובים: "פנינו לכל הגורמים ולא קיבלנו מענה - אתמול כמעט היה אסון". אחת התלמידות: "אני מפחדת, אבל אין דרך אחרת"

זמן צפייה: 02:02

מערכת הגשם הסוערת שפקדה את ישראל בסוף השבוע הפכה את השטח שבו צועדים התלמידים משבט אבו קווידר שגרים בכפר לא מוכר בנגב - לביצה מלאה במים. הילדים שנאלצים לעבור דרך הביצה כדי להגיע לבית הספר מגיעים לקו המים, מרימים את המכנסיים ומנסים להישאר כמה שיותר יבשים במסע לעבר השני של היבשה, אך לרוב ללא הצלחה.

רדאר אבו קווידר, אביה של אחת התלמידות, סיפר: "כמעט היה אסון פה אתמול. אנשים נכנסו לתוך האגם כדי להוציא משם ילדים". האב הוסיף כי "אתמול התיקים של שישה ילדים נרטבו והם נאלצו לזרוק את ספרי הלימוד שלהם".

ילדים בכפר בדואי הולכים במים לאחר שהגשם הציף את השביל המוביל לבית הספר שלהם
ילדים בכפר בדואי הולכים במים לאחר שהגשם הציף את השביל המוביל לבית הספר שלהם | צילום: צילום מסך

לטענת התושבים, בימים האחרונים הם כבר פנו בעניין לכל הגורמים הרלוונטיים, אך לא נענו. "פנינו למועצה, לבית הספר, למשרד החינוך, פנינו לכל העולם שיעזרו לנו, שיטפלו לנו בילדים. שום דבר", סיפר אבו קווידר.

פטמה, אחת התלמידות, סיפרה: "אנחנו כבר הרבה זמן עוברים בדרך הזאת וגם אין דרך אחרת. אם נרצה לעבור מסביב יש שם זבל וגחלים וקשה לעבור. אנחנו רגילים לעבור בדרך הזאת כבר שש שנים - ועכשיו היא הפכה לבריכה". פטמה הוסיפה: "אני פוחדת, אבל אין דרך אחרת".

מהמועצה האזורית נווה מדבר נמסר: "המועצה מספקת שירותי חינוך ושירותי הסעות לילדים מתחנת האיסוף בבית עד לבתי הספר, אך לא בסמכותה ולא באחריותה לסלול מעברים רגליים לילדים בשטחים גליליים. עם זאת, אנו קוראים לכל הגורמים הרלוונטיים למצוא פתרון ראוי והולם לתושבים הבדואים שבשטחים שאינם מוכרים מוניציפלית".