טבח ביוחננוף שהושעה מעבודתו: "המשגיח אמר שאני מתחזה ליהודי"

יורי לוגביננקו, עובד בסניף רשת המזון ברחובות, הורחק מתפקידו בטענה כי קיים ספק לגבי יהדותו: "קיבלתי הוראה שאסור לי להיכנס לשטח המטבח בכלל ועליי לחכות רק בחוץ, באוטו"

זמן צפייה: 04:37

יורי לוגביננקו, טבח בסניף "יוחננוף" ברחובות, הורחק מתפקידו על ידי משגיח כשרות בטענה כי קיים ספק לגבי יהדותו. בריאיון ל"שש – אמנון לוי" אמר כי הוא ללא ספק יהודי, כפי שגם רשום בתעודת הזהות שלו, ולדעתו הסיבה למעשה היא שנאה כלפי רוסים.

לוגביננקו סיפר שכשמשגיח הכשרות הגיע הוא דרש ממנו מספר דברים והוא בתגובה ענה לו שזהו תפקידם של אחרים. "הוא לא אהב את התשובה שלי. הוא ביקש תעודת זהות ואמרתי לו שהוא יכול לגשת למשרדים ולקחת את המסמכים שלי", סיפר לוגביננקו.

סניף יוחננוף
סניף יוחננוף | צילום: חדשות 13

"למחרת, כשהגעתי אמרו לי שיש הוראה מהמועצה האזורית רחובות שעל פיה אני לא יכול להיכנס למטבח החם ומותר לי להיכנס אך ורק למחלקת הירקות. בהמשך קיבלתי הוראה שאסור לי להיכנס לשטח המטבח בכלל ועליי לחכות רק בחוץ, באוטו. המשגיח אמר לכולם שיש ספק שהרוסי הוא יהודי ואמר במפורש שאני מתחזה ליהודי".

מרשת יוחננוף נמסר בתגובה: "הרשת דוגלת בחופש תעסוקתי ללא אפליה. עם זאת, אנו כפופים להוראות הרבנות בנוגע להלכות כשרות. הרשת פעלה ופועלת למען העובד והביאה להחזרתו לתפקיד".

מהרבנות ברחובות נמסר בתגובה: "לא נמנע מהעובד להמשיך בעבודתו במטבח והוא התבקש עד לסיום הבירור לעבוד בפס הקר. העסק בחר להורות לעובד שלא להגיע לעבודה עד לסיום הבירור".