נחיל מדוזות ענק הגיע לחופי ישראל – השיא עוד לפנינו

מדוזת "החוטית הנודדת" מגיעה לים התיכון מהאוקיינוס ההודי דרך תעלת סואץ, והשנה היא גדולה ועוקצנית מתמיד. אם לילד שנצרב על ידי מדוזה: "הרגליים שלו היו לגמרי אדומות, חשבנו שזאת הרעלה"

זמן צפייה: 01:47
מי שביקר בימים האחרונים בחוף הים בוודאי נתקל בנחיל המדוזות הגדול בתוך המים, או במדוזות שנפלטו אל החוף. בשפה המקצועית קוראים לזן הנפוץ ביותר בחופי ארצינו "חוטית נודדת". זהו זן טרופי שנפוץ בעיקר באוקיינוס השקט ובאוקיינוס ההודי, ומגיע אלינו דרך תעלת סואץ, אך בשנים האחרונות התחילו לבקר בחופי ישראל זנים נוספים של מדוזות, בגדלים ובצבעים שונים. עוד בחדשות 13: אובר משיקה את ה"אובר קופטר": שירות טיסות מסוק בניו יורק סגול זה הרעיל החדש: חומר החיטוי המסוכן בו נצבעות הבטטות שלנו מחאת ההורים: אלפים מחו וחסמו כבישים ברחבי הארץ
מדוזות לחופי ישראל
מדוזות לחופי ישראל | צילום: חדשות 13
השנה, כך נראה, המדוזות גדולות ועוקצניות במיוחד. אביבית סמרה יצאה עם בנה לחוף הים באשדוד, והוא חזר הביתה עם צריבות קשות ברגליו. "פתאום הוא התחיל לצעוק בתוך המים שמשהו עקץ אותו. אני עמדתי סנטימטרים לידו, ולי לא קרה כלום", שיחזרה סמרה. "יצאנו מהר החוצה, ראיתי את הרגליים שלו לגמרי אדומות. חשבנו שזאת הרעלה, אז פנינו לבית חולים". אם מתבססים על הדיווחים הרשמיים של המכון לחקר ימים ואגמים, הנחיל העיקרי של המדוזות עדיין נמצא במרחק של כמה מאות מטרים מהחוף, כך שייתכן שהשיא עוד לפנינו. בימים הקרובים, כאמור, צפויה החמרה במספר המדוזות המגיעות לקו החוף, אך הבשורה הטובה היא כי ברוב המקרים נשארים נחלי הענק בחופים בין שבועיים לשלושה שבועות, ובאוגוסט מכת המדוזות תהיה מאחורינו.
מדוזות לחופי ישראל
מדוזות לחופי ישראל | צילום: חדשות 13