"מרגש להיות כאן": ניצול השואה שהגשים חלום - ופגש חיילי צה"ל

אירוינג ביינשטוק בן ה-93, שהיה ילד כשהמלחמה החלה, הגיע מארה"ב לביקור בבסיס צבאי בגולן, שם התמודד עם הפחד מלובשי מדים. "אם המדינה הייתה קיימת ב-1933, מיליוני יהודים נוספים היו חיים"

זמן צפייה: 02:55
בגיל 93, כשהוא יודע שזהו כנראה ביקורו האחרון בישראל, לניצול השואה אירוינג ביינשטוק רק עוד בקשה אחת – לפגוש בפעם הראשונה בחייו חיילים של צה"ל. בזכות FIDF, ארגון ידידי צה"ל, ביינשטוק זכה להגשים חלום, והוא הגיע לבסיס מחנה ירדן שבגולן ופגש את החיילים והמפקדים של גדוד עיט. "רציתי לראות את המגינים של ישראל", אמר ביינשטוק לחיילים. "אם ישראל הייתה קיימת בשנת 1933 או 1934, שישה מיליון יהודים נוספים היו חיים כיום". לכתבות נוספות בחדשות 13 >>  שר החוץ של איחוד האמירויות הערביות: "זוכרים את יום השואה" "אוכל או חימום": ברקע הפסגה בי-ם – כך חיים שורדי שואה בישראל שורדת גטו ורשה בביקורת על הממשלה: "יש ניצולי שואה עניים"
Holvua
ביינשטוק, יליד גרמניה, היה בן 12 כשהמלחמה החלה. הוא נמלט עם משפחתו להולנד, ואחרי כמה שנים ברח עם אחותו לארצות הברית. מאז המלחמה הוא נושא עמו את הצלקות, ובעיקר את הפחד מלובשי מדים. אך הפעם הוא רצה להתמודד עם פחדיו, וביקש להעביר את הסיפור שלו הלאה. "אחרי כל מה שעברנו, לראות אתכם כאן, מגינים על ארצנו – אני לא מסוגל להאמין שיש לנו את זה", אמר ביינשטוק והוסיף: "מרגש מאוד להיות כאן ולהצליח לפגוש אתכם".