השף שגב משה מתכונן לשבירת שיא צלחת החומוס הגדולה בעולם

בשנים האחרונות נמצא ההישג הקולינרי בלב מאבק מול לבנון. כעת ינסה השף לצד חומוסייה באבו גוש, להחזיר את התואר מידיי השכנה מצפון: "הגיע הזמן שנדע לשבת סביב שולחן אחד לא משנה המין והדת"

זמן צפייה: 02:31

בעוד כמה שבועות ישראל תנסה לשבור את שיא גינס לצלחת החומוס הגדולה ביותר – ולקחת את התואר הנכסף מלבנון. השף שגב משה התייצב למשימה, וכעת עסוק בתכנון הכנת צלחת חומוס במשקל 15 טונות, לצד ג'וודאת איברהים, בעל חומוסייה באבו גוש. מנת חומוס בחומוסייה של איברהים שוקלת 200 גרם, כך שעל מנת ליצור את הצלחת שוברת השיאים יצטרכו לייצר כ-60 אלף מנות סטנדרטיות.

"המהלך לעשות את זה בדיוק במיקום שם, במזרח ירושלים", אמר משה. "הגיע הזמן שאנחנו במדינה שלנו אחרי כל כך הרבה שנים נדע לשבת סביב שולחן אחד, ולא משנה מה הצבע, המין, הדת, כלום".

עוד בחדשות 13:

עקב כתבה בחדשות 13: שיא צלחת החומוס הגדולה צפוי להישבר בי-ם

מלחמת החומוס עם לבנון: הישראלי שמנסה להשיב לעצמו את שיא גינס

"החומוס של טחינה": סיפור ההצלחה של החומוסייה הקטנה משדרות

 חומוס
חומוס | צילום: חומוס בר

איברהים כבר רשם שיא ב-2010 ונכנס לספר עם צלחת חומוס במשקל ארבע טונות, אך איבד את התואר לטובת לבנון, שלא אהבה את העובדה שישראלי מחזיק בהישג וגייסה שפים שהכינו צלחת במשקל של יותר מעשר טונות. כעת השיא רשום על שם ביירות. לדבריו, בתחילה הערימו אנשי גינס קשיים, וסירבו להגיע לישראל על מנת לשפוט את השיא החדש, אך בעקבות פרסום חדשות 13 חזרו בהם מסירובם.

"בלבנון קראו לזה מלחמת לבנון-ישראל השלישית, ולקחו את זה ברצינות, אני לקחתי את זה בתור משחק כדורגל, פעם מנצח זה, פעם זה", סיפר לפני כמה שבועות איברהים לחדשות 13. "זה כמות גדולה וזה לא פשוט, ואני כל הזמן מקבל תגובות מאנשים שבאים ושואלים 'מתי נחזיר לנו את שיא גינס?'"