ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה: בעצרת המרכזית שנערכה הערב (רביעי) ברחבת מוזיאון "יד ושם", נשאו דברים נשיא המדינה ראובן ריבלין וראש הממשלה בנימין נתניהו. את אבוקת הזיכרון עלה להדליק מ"מ יו"ר הנהלת "יד ושם" רונן פלוט ואת דבר נציג הניצולים נשאה ניצולת השואה רוזה בלוך. שישה ניצולי שואה השיאו משואות בטקס שנושאו "עד היהודי האחרון – שמונים שנה לראשית ההשמדה ההמונית".
[timeline id="70" name="ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה"]