לאורך החג: 320 אלף ישראלים יצאו לטייל ברחבי הארץ

4,000 איש ניצלו את החופשה לטיול בגן הלאומי ירקון, ומספר דומה טייל בתל אפק. מאות הגיעו להפריח עפיפונים בבית גוברין, ו-12 אלף ארזו אוהל וגזיה ובילו את הלילה בלינת שטח בחניונים

זמן צפייה: 01:20
כ-120 אלף מטיילים ביקרו היום (שלישי) בשמורות הטבע והגנים הלאומיים. סך הכל מאז תחילת החג פקדו כ-310 אלף מטיילים את אתרי הטיולים השונים. 12 אלף מטיילים לא הסתפקו בטיול בשעות היום ונשארו ללון בחניוני הלילה השונים ברחבי הארץ. בין האתרים המובילים: הגן הלאומי ירקון ותל אפק, שזכו ל-4,000 מבקרים כל אחד. 3,200 איש הפריחו עפיפונים לכבוד השנה החדשה בבית גוברין, ומספר דומה טייל בשמורת הטבע עין גדי.
עין אפק רשות הטבע והגנים
עין אפק רשות הטבע והגנים | צילום: תמר עבדת, רשות הטבע והגנים
הסתיו הוא עונת הנדידה של הציפורים, ובימים אלו ניתן לראות באגמון החולה שקנאים, עופות דורסים ועופות מים העושים את דרכם דרומה. כ-6,000 מבקרים הגיעו למקום לצפות בציפורים הנודדות, בהם מאות עגורים שהגיעו לאגמון. מחדר הבקרה של רשות הכינרת נמסר כי מעל 22 אלף נופשים הגיעו היום לרחוץ בכינרת, וכי לאורך החג בילו בחופים השקטים כ-40 אלף איש. רבים מהנופשים בחרו לחגוג את כל ימי החג בקמפינג משפחתי בחופים. רשות הכינרת הפעילה לאורך ימי החג את צוותי הפיקוח והאכיפה, כמו גם צוותי הצלה, רפואה, הסברה וניקיון בחופים.
סיור בזויתן עליון רשות הטבע והגנים
סיור בזויתן עליון רשות הטבע והגנים | צילום: עזרא ביזאי
ברשות הכינרת כבר נערכים לקראת חג הסוכות, עם היצע טיולים ללא תשלום ב-"שביל סובב כינרת" ופעילות במעבדה השטה, ללימוד על שמירת איכות המים בכינרת תוך כדי שייט בספינה. אתמול כמאה אלף מטיילים ניצלו את מזג האוויר הנעים וביקרו בשמורות הטבע והגנים הלאומיים. כ-3,500 בני אדם בילו את ליל החג בחניוני הלילה השונים, בהם חורשת טל, אכזיב ומעיין חרוד. הגן הלאומי קיסריה זכה לפופולריות רבה עם כ-3,300 מבקרים, ובמצדה טיילו כאלפיים. בגנים הלאומיים ירקון תל אפק וגן השלושה (סחנה) ביקרו כ-2,700 מטיילים בכל אחד, ובשמורת הטבע עין גדי - כ-2,300 מבקרים. עוד בלטו שמורת הטבע הבניאס, והגנים הלאומיים חורשת טל ומעיין חרוד, עם כ-1,500 מבקרים בכל אחד.
מעיין חרוד | צילום: רקפת שלו, רשות הטבע והגנים