יצאו מהסוכה: עשרות אלפים טיילו בשמורות ובפארקים; אתרים נסגרו

בין האתרים הבולטים היו הגן הלאומי הבשור, אכזיב, מעיין חרוד וחוף פלמחים. מעל 20 אלף בילו בכינרת. 150 סיירו באתר נהריים על רקע החשש מהשבת השטח לירדן. וגם: מזג האוויר לחג

צילום: מועצה אזורית מרחבים
זמן צפייה: 00:47
כ-80 אלף בני אדם ניצלו את מזג האוויר הנוח בסוף השבוע וביקרו היום (שבת) בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים. בין האתרים הבולטים היו הגן הלאומי הבשור, בו התקיים פסטיבל אוכל ססגוני יחד עם תערוכת רכבי אספנות. כמו כן, בלטו האתרים אכזיב, מעיין חרוד וחוף פלמחים בו התקיימה תחרות הפיסול בחול. בתוך כך, כ-10,000 מטיילים בחרו ללון הלילה ברשת חניוני הלילה של רשות הטבע והגנים. בין החניונים הבולטים היו חורשת טל, אכזיב, מעיין חרוד, כוכב הירדן ומצדה. מרשות הטבע והגנים נמסר כי נותרו עדיין מקומות ללינת לילה בחג השני אך יש להזמין מקומות מראש באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים.
מטיילים באזור הערבה התיכונה
מטיילים באזור הערבה התיכונה | צילום: נרי מזור, כלמא במדבר
מחדר הבקרה של רשות הכינרת נמסר כי מעל 20 אלף נופשים, מבלים הכינרת וכי חוף צאלון נסגר ונפתח לסירוגין עקב עומס.
נופשים בכינרת
נופשים בכינרת | צילום: תובל צפריר רשות הכינרת
באתר נהריים על גבול ישראל ירדן סיירו כ-150 מטיילים שעברו את הגבול בשיירה גדולה של מכוניות. מהאתר נמסר כי היה זה הסיור הגדול ביותר בשנים האחרונות. זאת, על רקע החשש של חקלאי האזור מפני השבת השטח לירדן. שי הדר מנהל אתר נהריים הסביר כי "יש תחושה שאולי ישראלים רבים מבקשים לנצל את מה שנראה כמו הזדמנויות אחרונות לבקר בשטח שככל הנראה ייסגר בקרוב בפני החקלאים של קיבוצי אשדות יעקב ובפני תיירים מישראל. אני מאד מקווה שהירדנים יראו בחיוב את התופעה ויחליטו לחשוב על כל העניין מחדש. אנחנו רוצים להמשיך לאפשר לתיירים מישראל ומהעולם לבקר בצד הירדני במובלעת אי השלום".
סיור באזור נהריים
סיור באזור נהריים | צילום: המועצה עמק הירדן אתר נהריים
\ מזג האוויר מחר בערב החג יהיה מעונן חלקית עם אפשרות לטפטוף עד גשם מקומי. בחג שמחת תורה שיחול ביום שני ייתכן כי ירד גשם מקומי מאזור הצפון ועד צפון הנגב.
מטיילים באגמון החולה
מטיילים באגמון החולה | צילום: צילום: איציק בנדור