"נפרדים מדור שלם": מאות ליוו את גאולה כהן בדרכה האחרונה

פוליטיקאים רבים הגיעו להר הזיתים שבירושלים כדי לחלוק כבוד אחרון לכלת פרס ישראל והח"כית לשעבר, שהלכה אמש לעולמה בגיל 94. הנשיא: "מי ייתן והאש שיקדה בך תמשיך ללבות את מדורת הגאולה"

זמן צפייה: 04:30

כלת פרס ישראל וחברת הכנסת לשעבר גאולה כהן הובאה היום (חמישי) למנוחות בבית העלמין בהר הזיתים שסמוך לירושלים. להלוויה הגיעו מאות בני אדם, בין היתר בכירים במערכת הפוליטית, בהם ראש הממשלה בנימין נתניהו, הנשיא ראובן ריבלין, יו"ר כחול לבן בני גנץ ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין.

כאמור, כהן הלכה אמש לעולמה בגיל 93. כהן, שהחלה כח"כית מטעם מפלגת הליכוד ונמנתה עם מייסדי תנועת "התחייה", קיבלה את פרס ישראל בשנת תשס"ג (2003) על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה. בשנת 2014 נבחרה להדליק משואה במסגרת חגיגות העצמאות של ישראל. בנה של כהן הוא השר לשיתוף פעולה אזורי מהליכוד, צחי הנגבי.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

פועל כבן 30 נהרג מפגיעת חפץ כבד באתר בנייה בבאר יעקב

"ערבים? לגרש או להרוג": חשד לפשע שנאה סמוך לירושלים

אמנות או נמות: ביקור במוזיאונים – עשוי להוביל לאריכות חיים

גאולה כהן
גאולה כהן | צילום: צביקה ישראלי, לע''מ

בנה, השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי, ספד לה: "אמי חוקקה את פסגת הישגיה בכנסת: 'חוק יסוד ירושלים - בירת ישראל', וירושלים עוגנה לא רק בלבבות ובתפילות אלא גם בחוק. ריבונות הארץ, שלמות הארץ, קיבוץ כל הגלויות אל הארץ - היו בראש מעייניה".

ראש הממשלה נתניהו ספד לכהן: "תודעת המאבק ורוח האמונה פיעמו בגאולה מימי צעירותה. היא השמיעה את שידורי המחתרת ברדיו, היא ברחה פעמיים מבית הכלא, ואף נעמדה דום ושרה את התקווה למשמע פסק דינה. היא לחמה בגבורה וביקשה להנחיל לבית ישראל את גבורתם של אחרים".

גם הנשיא ריבלין נשא דברים: "עבורך, הקמת מדינת ישראל היא שלב בדרך למימושה המלא של חירות ישראל. בכל תפקידייך, בכל עשייתך, בכל הפעילות הציבורית שלך, היית ונשארת לוחמת חירות ישראל - ברובד העמוק של הרעיון".

חברת הכנסת לשעבר גאולה כהן, ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי
חברת הכנסת לשעבר גאולה כהן, ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי | צילום: חדשות 13

"גאולה, אהובתנו, מי ייתן ובלכתך מאתנו, יגלה לנו סודך, ונדע גם אנחנו לאהוב את העם הזה, ולצעוד בין סימני שאלה לסימני קריאה, להיות קצת כמותך", הוסיף ריבלין. "מי ייתן והאש שיקדה בך תמשיך ללבות את מדורת הגאולה של עם ישראל שאת כל כך אוהבת".

בכיר הליכוד גדעון סער ספד לכהן: "גאולה ראתה את הפונטציאל לעצב את תפיסת העולם של בני הנוער, היא הייתה מופת. במידה מסוימת, הוויכוח האידיאולוגי שכך, אך לא כי הוא נכשל - אלא כי גאולה הצליחה לעזור ביצירת מסה קריטית של התיישבות ביו"ש, כזו שיהיה קשה מאוד לשנות אותה".

[brightcove_iframe video_id='news-domestic-20191219-1356' autoplay='0' credit='' desc='גדעון סער בלוויית גאולה כהן' kid='1_i0c01inz' duration='238'']

אתמול, רבים במערכת הפוליטית ספדו לכהן. בנה, ח"כ צחי הנגבי כתב בחשבון הטוויטר שלו: "בצער עמוק אני מודיע על פטירת אמי היקרה, גאולה כהן, לוחמת חרות ישראל משחר נעוריה ועד יומה האחרון, בגיל 94. זכיתי לגדול במחיצת אישה דגולה, שכל חייה היו קודש לשלמות המולדת, לקיבוץ גלויות, לחינוך דור העתיד. אהבתה לעם לא האפילה על אהבתה כאם ומסירותה כסבתא לעידן, מתן, סתיו וליאב".